so 8. 6. 2024 17:00 @ Nové Sady-tráva, MSD-E, 29. kolo

FK Nové Sady : 1.FC Viktorie Přerov 0:2 (0:1)

Branky: 23´ Masný, 90´ Váleček

ČK: 71´ Vařecha

Sestava 1.FCV: Bělka - Janyška (90´ Dospiva), D. Kuča, Vařecha - Masný (72´ Horák), Javora (65´ Kratochvíl), Braun, Řezník - Repček, Kocian (65´ Nezval), Caletka (90´ Váleček)

Utkání začalo skutečně úsměvným momentem, kdy věkem ještě mladší dorostenec Dospiva nesl pití brankáři Bělkovi. Domácí zahrávali roh a jejich hlavička směřovala ven ze hřiště daleko mimo bránu. Filip chtěl míč předat brankáři na rozehrávku, bohužel se však dle rozhodčích nacházel ve hřišti a za ruku mu byla udělena žlutá karta a pokutový kop pro domácí. Ti zachovali tvář a míč vrátili Bělkovi do náručí, za což jim patří dík, že hned v 1. minutě nerozhodili celé utkání. Úvodních 15 minut jsme byli horším týmem a Nové Sady byly nebezpečnější. Pak jsme se však začali osmělovat a v první obrovské šanci byl Kocian. Bohužel však trefil pouze Repčeka. Dobrou pozici měl i Braun, do zakončení se však nedostal. Do vedení jsme se dostali ve 23. minutě, kdy chybu v rozehrávce Sadů potrestal důsledný Masný - 0:1. To nám nalilo krev do žil a soupeře jsme přehrávali. Už už to vypadalo, že do kabin půjdeme s dvoubrankovým vedením, Kocian však z hranice vápna trefil jen spojnici břevna a tyče.

Ve druhé půli jsme se dostali pod tlak Nových Sadů, ale hrozili jsme z brejků. Domácí si nevypracovali žádné velké šance. Škoda dvou červených karet v 71. minutě. Vařecha i trenér Drabiščák tak sledovali závěr utkání jen z pozice diváků. Soupeře jsme však do tlaku nepustili. Spíše jsme to mohli být my, kdo mohl utkání rozhodnout. Kratochvílovi, Nezvalovi ani Caletkovi se to nepovedlo. V 97. minutě však úřadovali dorostenci. Dospiva (2007) vybojoval míč, J. Kratochvíl ho přenesl na Válečka (2006) a ten svou samostatnou akci ukončil střelou přes palec na zadní tyč - 0:2. Utkání končí a my máme po delší době opět radost z vítězného utkání.

Každá výhra se počítá. I ta, která již pro nás v podobě bodů a tabulky nemá žádný velký význam. Hráčům děkuji, dřeli a bojovali na maximum. Charakter je něco, na čem si zakládám a jak můžete vidět z posledních utkání, kluci nic nezabalili. Soutěž odjezdili až do konce i když padáme. Respekt hráčům Nových Sadů za to, jak se v úvodu utkání zachovali. Ve středu se s divizí rozloučíme doma utkáním se silným Slavičínem. The last dance, doslova.