ne 19. 5. 2024 17:00 @ Strání, MSD-E, 26. kolo

Muži stojí před propastí

FC Strání : 1.FC Viktorie Přerov 4:1 (3:0)

Branky: 14´ Dekleva, 28´ Hruboš, 42´ Jahoda, 75´ Michalec - 81´ Nezval

Sestava 1.FCV:  Kratochvíl P. - Kocian (85´ Koutný), Javora, Vařecha, Masný, Řezník (81´ Holý), Kratochvíl J.(74´ Bogdaň), Horák (74´ Kuča F.), Caletka, Čtvrtníček, Nezval

V utkání proti silnému soupeři jsme mohli jen překvapit. Úvod nám celkem vyšel, oba týmy se oťukávaly. První velkou šanci měli domácí z rohového kopu, ale mířili těsně vedle. Za nás se v dobré pozici objevil Masný, jeho pěkná střela, už se zdálo, míří za Nemravu, ale ten nakonec míč zkrotil. Bohužel jsme ve 14. minutě neubránili další rohový kop a Dekleva otevřel hlavou skóre - 1:0. Poté se do dobré pozice dral Caletka, ale nezakončil. Domácí byli stále nebezpečnější a vytvářeli si převahu zejména díky precizním standartním situacím. Druhou jsme neubránili ve 28. minutě, tentokrát nás Strání potrestalo dlouhým autem, který jsme sice napoprvé odvrátili, ale Řezník přišel v souboji o míč a prudká střela skončila v naší síti - 2:0. To už námi notně otřáslo a zbytek poločasu se odehrával v režii domácích. Na 3:0 jsme inkasovali po pěkné individuální akci na naší levé straně a po následném centru do pokutového území hlavičkoval Jahoda a trefil se. Po standartní situaci jsme se prosadili i my. Javora pěknou hlavou rozradostnil pár našich příznivců, ale gól neplatil pro zřejmě správně posouzený offside. O poločase jsme se snažili kluky povzbudit, aby to nevzdávali, i když je kvalita na straně soupeře.

Druhý poločas z naší strany nabídl trochu lepší podívanou, ale Strání si kontrolovalo výsledek a o vítězi bohužel nebylo pochyb. Naše akce se rozbíjely o nepřesnosti a kvalitní obranu soupeře a utkání již nenabídlo tolik šancí jako v 1. půli. Za nás mohl skórovat Řezník po přihrávce Nezvala ho však Nemrava vychytal. Více střeleckých příležitostí si však vypracovalo Strání. Bylo již méně efektivní a tak se prosadilo už jen jednou a to v 75. minutě - 4:0. Náš čestný úspěch padl po pěkné akci z pravé strany. Masný vybídl Nezvala k samostatnému úniku a ten korigoval na 4:1.

Prohráli jsme zaslouženě. Rozdíl mezi prvním a posledním byl viditelný i pro laika. Na tohoto soupeře máme vyloženě smůlu, už na podzim nás postihla marodka a stejně tomu tak bylo i tento týden. Nechci se však vymlouvat, každý tým má své problémy. Z různých důvodů chyběli: Janyška, Repček, Kytlica, D. Kuča, Braun a Verbich. Další hráči nastoupili se zřejmým sebezapřením, přestože nebyli zdravotně v pořádku. Tímto jim děkuji, že nenechali tým na holičkách. Mrzí mě přístup některých našich starších dorostenců, kteří při rozsáhlé marodce mohli dostat více prostoru se ukázat v mistrovském utkání a tuto možnost nevyužili a na zápas nejeli. Narovinu, body ze Strání jsem čekal asi jen já a pár největších příznivců. Chtěl bych pochválit domácí. Fotbalem to tam opravdu žije. Kvalita hráčů na vysoké úrovni a zázemí opravdu krásné. MSFL tomuto týmu bude opravdu slušet. Před dvěma lety Strání sestoupilo z divize a během 2 let jde do MSFL, opravdu klobouk dolů. Teď nás čeká doma Šternberk a pokud to se záchranou divize myslíme vážně, nezbývá nám než vyhrát i když nás čeká velice vyspělý soupeř. Celý spodek tabulky začal vyhrávat a začíná nám to utíkat. Naši povinností je bojovat až do konce. Situace je neutěšená, psychika hráčů v šatně nalomená. Musíme se však vzepřít osudu. Stále je ve hře 12 bodů, uděláme maximum, co je v našich silách.