so 25. 5. 2024 17:00 @ Sokolská ul., MSD-E, 27. kolo

Muži si podali přihlášku do krajského přeboru

1.FC Viktorie Přerov : FK Šternberk 0:1 (0:1)

Branka: 3´ Zifčák

Sestava 1.FCV: P. Kratochvíl - Vařecha (76´ D. Kuča), Javora, V. Kocian - Řezník, J. Kratochvíl (31´ Braun), Horák (76´ Bogdaň), Masný (59´ Repček) - Nezval (59´ Janyška), Čtvrtníček

Začátek utkání nám bohužel nevyšel. Ve 3. minutě J. Kratochvíl nedostoupil souboj ve středu hřiště, následná přihrávka mezi stopery znamenala samostatný únik Zifčáka, který jej proměnil - 0:1. Do 20. minuty byl soupeř lepší, dostal se do pár zakončení, ale vyložené šance to nebyly. Poté jsme svůj výkon zlepšili. Oba hráči na krajích, Řezník i Masný, trápili soupeře dobrými průniky. Jejich centry však nenašly ve vápně adresáty. Dvě obrovské šance jsme si přece jen připravili. Jako obvykle aktivní Masný unikl po pravé straně, natáhl míč do pokutového území a přihrávkou pod sebe vyzval ke skórování Brauna, ten překonal brankáře, na brankové čáře jej však zastoupil jeden z obránců. Akce jako přes kopírák následovala o pár minut později. Masný opět vymotal soupeře, centr se dostal na Caletku, který v jasné pozici hlavou minul a tak se šlo do kabin za stavu 0:1. Druhý poločas nabídl naši snahu vyrovnat a soupeř hrál chytře na brejky, kdy zejména Zifčák trápil naše obránce. Přes mírný tlak a nespočet rohů a přímých kopů jsme si vytvořili jen dvě šance ke skórování. Obě po rohu. Nejprve Vařecha v dobré pozici rozvlnil pouze boční síť a těsně před koncem D. Kuča v dobré pozici rovněž netrefil bránu. Hosté své brejky nezakončili dobře a tak utkání končí 0:1.

Možná by zápasu více slušela remíza, ale naše impotence směrem dopředu je do nebe volající. Další výsledky v soutěži nás posílají do krajského přeboru. Úkol, který jsme měli, jsme nezvládli. Jsme na dně. Možná nás zachrání administrativa a odhlášky některých týmů z divizí, ale spoléhat se na to rozhodně nemůžeme. Již minulý rok jsme skončili předposlední a letos jsme naši krizi korunovali. Poslední 3 kola zkusíme odehrát se ctí a získat alespoň pár bodů do tabulky. Mám pocit, že jsem udělal maximum možného. Přesto to nestačilo. Přerovský mužský fotbal zažívá těžké časy a bude velice obtížné se z toho vyhrabat. Klíč je v poctivé práci hráčů, trenérů i funkcionářů. Na závěr bych rád poděkoval našim skalním fans, kteří za pomoci bubnu udělali utkání parádní atmosféru. Klobouk dolu před tím, jak jste náš tým od začátku do konce povzbuzovali. Moc si toho vážím a doufám, že Vás uslyšíme častěji. Už jen kvůli Vám bychom rádi vyhrávali.