so 28. 10. 2023 14:30 @ Sokolská ul., MSD-E, 13. kolo

Muži se s HFK rozešli bez branek

1.FC Viktorie Přerov : HFK Olomouc 0:0 (0:0)

Sestava 1.FCV: Mikeš - Kratochvíl (26´ Kuča), Vařecha, Javora, Řezník - Kocian V. - Braun, Kocian A. (72´ Otáhal), Verbich (46´ Řezníček), Caletka (86´ Bělka) - Repček

Celý první poločas se odehrával v naší režii, ale pouze po pokutové území. Soupeř vystavěl velmi pevný a hluboký obranný blok, se kterým jsme si nebyli schopni poradit. My měli pouze pár náznaků, kdy po centrech Kratochvíla, Caletky, Kuči a Řezníka chyběl k dosažení branky větší počet hráčů v boxu. Mikeš na druhé straně nemusel řešit žádnou vážnější situaci. S centry po standartkách si poradil výborně.

Ve druhé půli jsme chtěli pokračovat v aktivním pojetí a doufali jsme, že soupeřovu obranu roztrháme. Hra se však viditelně vyrovnala a okolo 75. minuty nám došlo a soupeř nás na chvíli dokonce přehrával. Nepovedený centr holických, skrytý za zapadajícím sluncem však naštěstí skončil pouze na tyči. Na druhé straně bylo šancí více. Sólo Javory bylo pěkné, předal míč benjamínkovi Řezníčkovi a ten ho centrem vybídl ke skórování, Patrik míč do brány dostal, bohužel však v offsidovém postavení a tak se skóre neměnilo. Po skvělé individuální akci Repčeka letěl do vápna další centr, který volal po gólu. Branunovi chyběly centimetry, na míč bohužel nedosáhl.

V posledních pěti minutách jsme si vytvořili tlak i díky standartním situacím a zařazením náhradního brankáře Bělky na hrot. Jeho vyhrané souboje však kluci nedohráli. V 93. minutě se po faulu na Řezníčka postavil k exekuci standartky Řezník a prořídlým stadionem rezonovala vzpomínka na Bzenec. Řezník poslal identický centr jako tehdy, Javora byl stažen v pokutovém území, ale míč se dostal až k Vařechovi, který tvrdou a přesnou hlavičkou překonal kamaráda z minulé sezóny Šarmana - 1:0 a začala obrovská euforie, která trvala asi půl vteřiny, než jsme si všimli praporku, který vyletěl u slečny pomezní opět nahoru. Po prozkoumání videa je nutno sportovně uznat, že se pravděpodobně o offside jednalo a vyseknout poklonu slečně Čampišové za správně zvládnutou situaci. Klobouk dolů a kéž by byli všichni tak poctiví, jako ona. Dále také všem 3 rozhodčím, kteří v tomto utkání drželi po celou dobu dobře nastavený metr. Emoce samozřejmě plály, ale po vychladnutí jsme se museli smířit s konečným stavem 0:0.

Fotbal dneska plakal.

Klobouk dolů před defenzivní hrou HFK. Tohle je systém, na který, pokud si nepomůžete gólem na 1:0 těžko vyzrajete. Mým klukům po stránce nasazení a snahy nemohu nic vyčíst. Bojovali, dřeli, snažili se soupeře otevřít, ale zoufale nám chyběla kvalita. Bohužel to dopadlo, jak jsem trochu předpokládal již před utkáním a pro diváky (kterých se opět sešlo velmi málo) to muselo být spíše utrpení sledovat hru od 16 po 16. Je potřeba pochválit Mikeše a vlastně celou obranou řadu, udrželi nulu. My konečně po delší době bodovali, ale radost z toho kalí další dva zranění. Smolař roku je zcela jednoznačně Kratochvíl, který se vrátil po půl roce do základní sestavy, aby si již ve 25. minutě poranil sval a citelně nám bude scházet i ve formě hrající Verbich, jehož kotník již o poločasové přestávce připomínal spíše tenisák. Kolik branek my v týdnu vstřelíme v tréninku, ale v utkání to prostě nepadá. Nezbývá než o body připravit za týden opět doma silné Nové Sady. Doufat ve vyšší návštěvu a podporu je asi v našem městě zbytečné.