so 1. 6. 2024 17:00 @ Holice-tráva, MSD-E, 28. kolo

Muži se rozloučili s divizí prohrou

HFK Olomouc : 1.FC Viktorie Přerov 2:1 (0:1)

Branky: 51´ a 53´ Pícha - 40´ Repček

Sestava 1.FCV: Bělka - Janyška (69´ Kocian), D. Kuča, Vařecha - Masný (69´ Braun), Horák (87´ Dospiva), Javora, Řezník - Repček, Čtvrtníček (77´ Váleček), Caletka (87´ Koutný)

Velice dobrý první poločas z naší strany přinesl branku ve 40. minutě. Repček se dostal k zakončení z hranice pokutového území a zaslouženě poslal náš tým do vedení. Odehráli jsme organizovanou partii a domácí jsme moc do ničeho nepouštěli snad kromě jedné situace. Škoda, že jsme těsně před poločasem v jasné tutovce nenavýšili skóre na 0:2.

O poločase se snažíme kluky namotivovat a říct jim, ať hrají pořád se stejným klidem a hlavně ať si pohlídají začátek, že soupeř bude s postupem času nervóznější. Přijde mi však, že mluvím do zdi. Do druhé půle nastupujeme nervózně, bez potřebného zápalu a soupeř z nevinně vyhlížejících akcí v rozmezí 51. a 53. minuty otáčí dvakrát Píchou skóre a dostává nás na kolena. Špatný druhý poločas z naší strany. Jediná šance na vyrovnání přichází v závěrečné minutě, kdy Javora po rohu hlavou bohužel minul.

Zápas dvou poločasů se mi opět nehodnotí snadno. Když konečně dáme branku jako první, tak se ve druhé půli regulérně posereme. Tohle byl zápas, který jsme měli zvládnout, místo toho inkasujeme během 3 minut dvě branky a o psychickém stavu nemusím mluvit. Těžké K.O ze kterého jsme se do konce utkání nezvedli. Mrzí mě, že jsme utkání nevyhráli, dnes na to určitě bylo. HFK a všem našim soupeřům tímto gratuluji k záchraně soutěže. My máme hodně na čem pracovat. Zápasy rozhoduje hlava, máme 2 měsíce na to, abychom se vzpamatovali nebo budeme mít problémy i v krajském přeboru.