so 17. 2. 2024 13:00 @ HFK Olomouc, umělá tráva, Přátelské utkání

Muži podlehli Břidličné

TJ Břidličná : 1.FC Viktorie Přerov 2:1 (1:1)

Branka: Čtvrtníček

Sestava 1.FCV: Bělka - Vařecha (46. F. Kuča), Javora (46. D. Kuča), Řezník - Janyška (67. Horák), Kytlica (67. Javora), Nezval, Horák (46. A. Kocian) - Repček (46. Braun), Čtvrtníček (67. Repček), Jakubowicz (46. Braun)

Vstup do utkání výborný, Horák našel v úniku Jakubowicze, toho ještě brankář Břidličné vychytal, na dorážku Čtvrtníčka však byl již krátký - 0:1. Hned poté jsme mohli inkasovat, Bělka nás podržel. Tutovku na 2:0 měl Repček, bohužel byl vychytán. My dnes působili opět unaveně. Soupeř nám vyjížděl z presinku a měl malinko více ze hry. Požár hasil Javora, ale až v pokutovém území a tak se kopala penalta - tu Bělka zlikvidoval a tak jsme stále vedli. Velmi fotbalový soupeř plný skvělých fotbalistů nám ukázal, že pokud nebudeme v bránění důslední, tak budeme neúspěšní. Ve 43. minutě se z nenápadné akce uvolnil Togel, a ukázkovým centrem vybídl svého spoluhráče ke skórování - 1:1. Poločas tedy skončil asi spravedlivou remízou.

Ve druhé půli se hrál fotbal nahoru dolů, my se trochu zvedli v pohybu, ale Břidličná stále byla nebezpečná. My měli nespočet přečíslení, které jsme měli vyřešit. Většinu z nich táhl Caletka, Braun nebo Řezník. Jsme však velice zbrklí. Kazíme jednoduché přihrávky. V obrovské tutovce se objevil Caletka po vysunutí Čtvrtníčkem, ale trefil jen tyč. A tak přišel trest, v 83. minutě jsme neuspěli ve vysokém postavení, stopeři pozdě zareagovali na dlouhý míč a soupeř přečíslení 4v3 dokonale využil - 2:1. Na závěr utkání jsme se nadechli my. Nejprve v pokutovém území pálil Repček, ale atakovaný soupeřem branku nedal. Další dobrou šanci měl Javora, ale ani on neuspěl. Další loženku měl Jakubowicz, ale jeho zakončení postrádalo razanci a protože ani závěrečná standartka vyrovnání nepřinesla, tak jsme prohráli 2:1

Další z řady přípravných utkání nás svedlo se soupeřem plným zvučných jmen. Břidličná působila velice fotbalově a jsem zvědavý, jak si povede v jarní části divize F. My dnes nepředvedli zdaleka tak dobrý výkon jako v předešlých utkáních, přesto jsme mohli utkání vyhrát. Na to se však historie neptá a stejně jako z předešlých výher v přípravě nedělám velké závěry, tak ani z tohoto méně povedeného utkání je dělat nebudu. Jistý ukazatel to však pro nás je. Šancí na obou stranách bylo dnes opravdu hodně. Napočítali jsme tento poměr: 16:14 pro Břidličnou. Po 6 týdenním náročném kondičním bloku nás čeká volnější týden a jsem zvědavý, jestli se nárůst energie v tělech mých svěřenců projeví příští týden v utkání s U19 Zlína.