88_20230515_203505.jpeg

Mizérie U15 pokračuje

SK Uničov - 1. FC Viktorie Přerov - 3:0 (0:0)

Sestava Přerova: Mitkov - Blažek (65. Peřina), Král, Studnička (65. Svozil), M. Schenk (61. Kubela) - Pazdera (44. Nemrava), Šimeček - Macháček, Dorazil (41. J. Schenk), Dressler - Šípek (61. Flachs). Trenéři: Chuda, Nemrava.

Do utkání jsme vstoupili výborně, pěkná kombinace na jejímž konci byl M. Schenk jednoznačně volala po gólu, bohužel jsme nedali. Poté postupoval sám na bránu dvakrát Dorazil, ale ani on neuspěl. Když pak po rohovém kopu neproměnil šanci Šimeček, tak náš výkon šel dolů a hra se vyrovnávala. Soupeř čekal v bloku a my se do něj nemohli dostat. Mitkov byl na druhé straně bez práce. O poločase jsme se snažili se povzbudit, že soupeře určitě zlomíme. Opak byl pravdou. Evergreen našich obdržených branek. Mitkov hloupou rozehrávkou dostane pod tlak J. Schenka, je z toho roh soupeře, kdy Blažek nepochopitelně nechá proletět míč kolem sebe a domácí hráč otevírá skóre. Jsme politi ledovou sprchou a další chyba přichází po chvíli, kdy Studnička namaže soupeři na 2:0. Herně se oklepeme, vytváříme si šance, ale Nemravův gól pro offside neplatil. 

Hřebíček do rakve přidal Uničov v 67. minutě a vítězí tak hladce 3:0.
Marně hledáme sebevědomí, neproměníme ani ty největší šance a poté z ojedinělého rohu inkasujeme, což nás naprosto zlomí. Je to o to větší škoda, že soutěž je tak vyrovnaná, že každý může porazit každého. Ztrácí i naši hlavní konkurenti v boji o přední příčky. V Uničově jsme měli vyhrát, je to pro nás velká ztráta a nezbývá nám, než se pořádně nachystat na Třinec a oplatit mu porážku z úvodu jara. Kluci fotbal hrát určitě nezapomněli, jen je potřeba si to uvědomit.