32_20240103_092050.jpg
281_20231121_211116.jpg

Hodnocení podzimu U9

U9 a podzimní část sezóny 2024

Týmová spolupráce a společenský rozvoj 

Podzimní část sezóny 2024 v kategorii U9 byla zahájena 31. července prvním tréninkem. V rámci tohoto tréninku zároveň proběhla úvodní schůzka s rodiči, na které nové trenérské složení představilo své závazky a koncepci výchovy fotbalové mládeže.

Trenéři se zavázali k tomu, že se budou zaměřovat nejen na rozvoj sportovních, ale zejména také na posílení týmového ducha a společenských dovedností dětí. Společenský rozvoj je neméně důležitý než ten sportovní, protože fotbal je týmový sport, který vyžaduje spolupráci a komunikaci v kolektivu. Pro děti bude přirozené pracovat pod tlakem, přijímat porážku a překonávat překážky. Tyto sociální dovednosti jsou totiž důležité i pro úspěch v životě.

Kategorie se nebála výzvy 

Ročníkově dorazová kategorie mladších přípravek se nebála a přijala výzvu ve formě přihlášky do kategorie starších přípravek. V rámci Maka Design okresního přeboru starších přípravek se tak potkávala s o rok až dva staršími protihráči. Ve skupině E a F nás čekalo osm týmů z blízkého okolí. V rámci osmi víkendů jsme odehráli celkem 24 soutěžních utkání.

Herní vývoj a příprava 

První soutěžní utkání nás čekalo první zářijovou neděli. S ohledem na docházkově skromný srpen byl i začátek sezony herně rozpačitý. Očividně jsme strádali fyzicky a taktéž na míči. Proti mnohdy fyzicky vyspělejším protihráčům nám chyběla odvaha. V úvodních kolech byl tedy záměr jednoznačný, stabilizovat tým psychickou odolností, vžít si nové rozestavení 5+1 a pozičně ustálit sestavu.

Při tréninkových jednotkách bylo nutné cílit na jednoznačné týmové potřeby, rozvíjet je a zkoušet praxí v rámci přátelských utkání s týmy 1.HFK Olomouc, FK Šternberk a jinými. V kombinaci s již zažitými technicko taktickými prvky začali přicházet první radosti z výher a obecná spokojenost celého kolektivu. Z celkových 24 soutěžních utkání jsme 8x prohráli, 4x remízovali a 12x zvítězili.

Jelikož je důležité se zaměřit na rozvoj všeobecných dovedností, držení těla a pohyblivost, započala kategorie využívat atletické přípravy pod vedením zkušeného mládežnického trenéra Luboše Zdráhala.

Pohár Planeo Cup 

Do poháru mládeže FAČR se přihlásilo rekordních 917 týmů z 259 klubů. Po celé republice se zapojí od prvních předkol až po závěrečné finálové turnaje více než 18 tisíc hráčů a hráček. S jednobodovou ztrátou jsme obsadili třetí místo v základní skupině, které nezajišťovalo postup. Přestože jsme nepostoupili, herní prezentace této kategorie byla v turnaji velmi kladná.

Závěr 

Podzimní část sezóny 2024 v kategorii U9 byla pro tým úspěšná. Děti se naučily mnoho nového a zlepšily se ve všech ohledech. Věříme, že v jarní části sezóny bude tým pokračovat v dobrém trendu a bude sbírat další úspěchy.

Děkujeme 

Celá kategorie děkuje ZŠ Za Mlýnem za vynikající zázemí pro tréninky a přátelská utkání, fotbalovému klubu za hmotné zabezpečení, Lubovi za atletickou přípravu, rodičům a všem blízkým příznivcům za podporu a společnou soudržnost. Vaše podpora je nesmírně důležitá. Poskytuje nám prostředí a dodává nám motivaci k dalšímu rozvoji.

Díky vám všem jsme se mohli v této sezóně posunout o kus dál.

Ivo Mokruš