32_20240103_092050.jpg
288_20240102_110531.jpg

Hodnocení podzimu U13

1.FC Viktorie Přerov - kategorie U13

Sezonu 2023/2024 jsme zahájili přípravným obdobím a to už na konci července letošního roku. Důvod byl jasny, první mistrovské utkání nás totiž čekalo už v půlce srna. Hned 2.srpna jsme odjeli na každoroční týdenní soustředění do tábora v Čekyni, kde proběhla hlavní část letní přípravy.

Soustředění se zúčastnilo 18 hráčů což byl až na jednoho maroda plný počet hráčů v naší kategorii. Hlavním úkolem nejen na soustředění, ale i celého letního přípravného období bylo zdokonalení herního systému 8+1, kdy jedinou změnou oproti loňské sezoně bylo že jsme začali hrát na větší branky. Jediné přípravné utkání jsme odehráli na domácím hřišti proti MFK Vyškov, kde si kluci v zápase mohli vyzkoušet co se v trénincích naučili a my trenéři si mohli udělat obrázek ohledně složení týmu pro mistrovskou část.

Do mistrovské části sezony jsme tedy vstupovali s 19 hráči v naší kategorii plus dalších 6 hráčů které by jsme mohli v zápasech využít bylo v kategorii U14. 25 hráčů je opravdu velké číslo a bylo jasné, že ne všichni kluci budou mít odpovídající herní vytížení. Proto jsme se rozhodli poslat tři chlapce na hostování. Dva odešli do Kozlovic a jeden do Újezdce.

A je tu první mistrovské utkání SPSM sever U13. Čeká nás 15 týmů nejvyšší možné kvality na severu Moravy. Začátek soutěže se nám povedl na jedničku, kdy z obou venkovních zápasů v Uničově a v Jeseníku jsme si odvezli po třech bodech. Jedinou kaňkou bylo vážné zranění Matěje Běhala, který bohužel už do podzimní části nenaskočil. Po skvělém startu jsme si v dalších zápasech bohužel sedli zpátky na zadek. Vinou dalších zranění, Tomas zlomený palec, Kožuch zlomená ruka a dalších absencí ( posílení U14 , dovolené atd. ) jsme v utkáních proti Opavě a Třinci zcela propadli a to nejenom výsledkově, ale hlavně herně. V dalších kolech nás čekali Vítkovice, Baník Ostrava, Frýdek-Místek, Poruba, Hranice což jsou podle očekáváni TOP týmy v soutěži. A musím říct, že jsme se se všemi popasovali se ctí. Vítkovice jsme dokonce porazili ( nejlepším výkonem podzimu ), ale i s ostatními tymy jsme podali velmi slušný výkon. V této fázi soutěže nám zbývalo 5kol a pokud jsme chtěli dosáhnout našich cílů museli jsme začít sbírat body. Hned další zápas na zavedl do Šumperka. Utkání bylo dlouho vyrovnané a do druhé půli jsme šli za stavu 3:3, pak ale začal doslova nepochopitelně ovlivňovat zápas rozhodčí a nešťastný výsledek byl na světě 7:6 pro Šumperk. A to bylo poslední kolo kdy jsme někomu darovali doby. Karviná, HFK Olomouc, Valašské Meziříčí a Havířov ti všichni odešli ze souboje s našimi kluky odjeli s nepořízenou.

Konečná 8 příčka v tabulce s bilancí 7 porážek a 8 výher znamená, že v jarní části soutěže se popereme o konečné 1-8 místo společně s týmy Frýdek-Místek, Vítkovice, Baník Ostrava, Opava, Poruba, Karviná a Hranice. Na jaře nás tedy čeká dalších 14 zápasů (vždy dva s každým týmem) a tentokrát už si kluci vyzkouší pořádný fotbal a to ve formátu 10+1.

Po skončení mistrovské části jsme, pro zpestření, ještě absolvovali dva halové turnaje a to v Bystřici pod Hostýnem a velký mezinárodní turnaj v Bílovci. Tady si kluci mohli vyzkoušet jak se hraje proti týmům z Rakouska, Slovenska, Polska nebo z Německa.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem hráčům za píli a snahu na sobě pracovat a rodičům za jejich neskutečnou podporu.

Trenérský tým: Jiří Herčík, Michal Vlachopulos, Ondra Vrba