34_20240701_204502.jpg
36_20240701_204751.jpg
284_20231204_094308.jpg

Hodnocení podzimu U10

Hodnocení podzimní části sezóny očima U10

Do přípravy jsme vstoupili s velmi širokým kádrem a už od samotného začátku jsme trénovali vždy ve velkém počtu. Velmi dobrá docházka také znamenala, že se spousta hráčů individuálně posouvala dopředu a pomalu, ale jistě se začíná vytvářet dobrá parta. V této sezóně jsme přešli pouze na herní systém 5+1, se kterým se kluci setkali i minulý rok. Od samého začátku jsme věděli na čem potřebujeme zapracovat a co je nutné zlepšit. V tréninku jsme se tedy hlavně soustředili na herní stránku a kombinaci. Nejen to, protože nám konfrontace se staršími týmy ukázala zrcadlo, museli jsme pracovat na rychlosti, lepším rozhodování a zakončení. 

Vzhledem k velkému počtu hráčů jsme přihlásili dvě soutěže, Krajskou soutěž a okresní soutěž starších přípravek. V obou těchto soutěžích jsme se potkávali s převážně staršími protihráči. V okresní soutěži jsme se potkávali s týmy z blízkého okolí, které jsme už dobře znali a zápasy pro nás byli značně jednodušší, i přesto, že jsme hráli převážně s o rok staršími hráči. Postupně jsme zapojovali i nováčky v týmu a dávali příležitost hrát všem hráčům, aby měli všichni herní vytížení. Bylo proto logické, že jsme na výsledky nebrali zřetel a zajímalo nás spíše postupné zapojování hráčů, předvedená hra a jak se jednotliví hráči rozvíjí. V této soutěži padalo spoustu branek, častokrát jsme se radovali z výher a pěkných fotbalových akcí, ale také jsme byli i velmi nespokojení s předvedenou hrou a přístupem některých hráčů. 

V druhé soutěži už to byla písnička úplně jiná, krajské týmy měli určitou kvalitu a samozřejmě hodně rozhodoval faktor věku a výšky. V první polovině sezóny jsme určitě spokojení nebyli, ale věděli jsme v čem se musíme zlepšit. Častokrát jsme v zápase byli fotbalově lepším týmem, dokázali jsme se soupeři držet tempo. Bohužel nás celou sezónu trápil jeden obrovský problém a tím byla finální fáze a zakončení. Takové množství špatně vyřešených přečíslení, brejků a slibně rozvíjejících akcí jsme opravdu nečekali, spoustu lidí, rodičů a trenérů se až divilo, co jsme schopni neproměnit. Z tohoto důvodu nás při většině zápasů starší a větší soupeř jednoduše přetlačil a dokázal těžit z každé naší chyby. V druhé polovině sezóny jsme byli s předvedenou hrou spokojeni a bylo vidět, že jsme za tu dobu udělali velký kus práce, nejvíce je vidět bojovnost a chuť do fotbalu u každého hráče, čehož si samozřejmě moc vážíme. 

V průběhu podzimu jsme se ještě zúčastnili Planeo Cupu, kde jsme postoupili z prvního předkola a vypadli k naší smůle hned v tom dalším. První turnaj byl snad nejlepší, který jsem za celou dobu zažil, tolik emocí, velké bojovnosti a krásného fotbalu jsme se nabažili až až. Jak to většinou bývá tak po úspěchu přichází pád, ve druhém kole jsme toho moc nepředvedli a po 5 zápasech, které skončili rozdílem jediného gólu jsme se s touto soutěží rozloučili. 

Celkové hodnocení sezóny je určitě kladné, ale samozřejmě by to vždy mohlo být lepší. Trénovat budeme v první řadě na rychlosti a koordinaci, k čemuž přidáme i spoustu střelby a týmové spolupráci. Věříme, že se dokážeme přes zimu posunout zase o krok dopředu a na jaře předvedeme ještě lepší výkony než tomu bylo doposud. 

Jsme moc rádi, že se právě tolik kluků z ročníku 2014 věnuje tomuto krásnému sportu a nesedí jen doma. Zažijí spoustu krásných zážitků, zábavy a něco se přiučí i do života. Tohle samozřejmě ocení i rodiče a těm chceme v neposlední řadě poděkovat také, za to že podporují děti a dělají pro ně vše, aby se mohli fotbalově rozvíjet.

Trenéři Stavěl, Bielko, Šustová.