st 3. 5. 2023 17:30 @ Alšova ulice, MSŽD-U 14 sk. E, 27. kolo

1.FC Viktorie Přerov : TJ Valašské Meziříčí 4:0 (2:0)

Branky: Jurečka 2x, Hagan, Svozil

Sestava: Kruták - Steffan, Svozil, Jurečka, Lipták - Hagan, Jakubec, Sedláček, Janda - Golodnyi, Rybka

Střídání: Keiling, Nádvorník, Dolejší, Večerka, Hrubý

V dnešním utkání s Valašským Meziříčím jsme chtěli dát více prostoru hráčům, kteří toho poslední dobou moc nenahráli. Chtěli jsme vidět, jak si poradí s nabídnutou šancí. Úvodní sestava proto byla velmi netradiční.

Již od první minuty jsme měli více ze hry. Konečně jsme hráli více po zemi i když to skřípalo. Je však potřeba to zkoušet, jinak se to nikdy nenaučíme. A šlo to i tak. Postupně jsme si vypracovali několik šancí, ale vázla koncovka. Buď bylo zakončení příliš zbrklé nebo jsme nebyli ve správných prostorech na dokončení akce. Kolem tyček to lítalo celkem slušně.

První branka padla v 17'. A jak jinak, než že standartní situace. Centr do vápna poslal Svozil, Hagan si skvěle odskočil za stopery a prostřelil gólmana Valachů. Úvodní sestava splnila svůj úkol a mohli jsme prostřídat. Od druhé formace jsem čekal zvýšený tlak a více gólů. Do poločasu však padl jeden. O ten se postaral ve 32' Svozil, když zužitkoval přihrávku Dolejšího. Více jsme do přestávky už nestihli a že šancí bylo pořád dost.

Jestliže jsme v první půli zahodili spoustu šancí. V té druhé už to byl festival promarněných příležitostí. Bylo úplně jedno, kdo byl na hřišti nebo kdo se do šance dostal. Ofenzívu skvělé zásoboval Hrubý průnikovými přihrávkami, jenže co z toho. Před bránu létal jedem míč za druhým, ale co nepochytal skvělý gólman hostí, to skončilo vedle nebo nad.

Ze zoufalství nás vysvobodil Jurečka v 63'. Další krásný pas Hrubého našel Nádvornika, ten poslal míč před bránu a náš kapitán jej ve skluzu dovezl až za brankovou čáru, 3:0. V 70' zahráli hosté míč gólmanovi, do přihrávky vletěl Svozil, šikovně ji pustil za sebe a Jurečka zvýšil na 4:0. To byla také gólová tečka za dnešním utkáním.

Herně tomu nemám asi moc co vytknout, ale teda ty šance. Tady se projevuje to flákání v tréninku. Tam se těm minelám smějeme a v zápase to obrečíme. Budu si myslet, že jsme si góly schovali na Šumperk. Z té party paličů dnes nikoho chválit nebudu, nemají si co vyčítat. Hráčem utkání za mě dnes jednoznačně Kruták. Neměl sice moc moc práce, ale hrál vysoko, sbíral míče, rozehrával a za stavu 2:0 vytáhl bravurní zákrok. Nádherně vyškrábl míč, letící do šibenice a podržel nás. Nevím, nevím. To by jinak bylo asi velké trápení. Dobrá práce.