ne 19. 3. 2023 12:45 @ UMTRA Mohelnice, MSDD-E ml., 18. kolo

Dorostenci z U17 porazili Mohelnici.

FK Mohelnice : 1. FC Viktorie Přerov 1:4 (1:1)

Sestava: ŠPUNDA - SMÉKAL, STEFFAN, HOLÝ, PŘIBYL (75. JELÍNEK) – DRESSLER, NEUMANN, RILIAK, HOLÍK (60. ŠKUTA), DOSPIVA – KOLLER (46. SPILKA)

Branky: NEUMANN, RILIAK, DOSPIVA (PK), ŠPUNDA (PK)

Druhé mistrovské utkání jsme odehráli na UMTRA v Mohelnici. V podzimním utkání jsme dokázali využít domácího prostředí a na výhru jsme chtěli opět navázat. Bohužel začátek nám nevyšel a ve třetí minutě utkání po rohovém kopu po hlavičkovém souboji upadl k zemi domácí hráč. Rozhodčí neváhal a nařídil pokutový kop. Prohráváme 1:0. O pět minut později srovnáváme stav na 1:1. Do konce první půle se hra přelévá od branky k brance, ale spíš to byl boj než-li fotbal. O poločase jsme si museli vyříkat několik věcí, kluky povzbudit, ale hlavně si musí věřit. To se nám vyplatilo a domácí jsme od začátku druhé půle zatlačili a vytvářeli si tlak. Domácí se dostávali na naši polovinu jen sporadicky. Bylo vidět, že domácím začaly ubývat síly a toho jsme dokázali plně využít. Nejprve to byl F. DOSPIVA a následně F. NEUMANN. V závěru utkání po druhém nařízeném pokutovém kopu, který proměnil A. ŠPUNDA jsme dokázali zvítězit a z Mohelnice odvézt plný počet bodů.