so 29. 4. 2023 12:15 @ Sokolská ul., MSDD-E ml., 24. kolo

Dobrý výkon U17 vedl k zisku bodu s Karvinou

1. FC VIKTORIE PŘEROV – MFK KARVINÁ 2:2 (1:1)

Sestava: ZEMÁNEK – STÍSKAL (46. KOLLER), STEFFAN, PŘIBYL (69. ŠIMEČEK), ŠKUTA (69. DRESSLER Š.) – DRESSLER J., NEUMANN, HOLÝ, RILIAK, HOLÍK – ŘEZNÍČEK (46. SPILKA)

Branky: ŘEZNÍČEK pok. kop., DRESSLER J.

V sobotu jsme v rámci mistrovského utkání MSDD – E ML., přivítali v Přerově fotbalisty z Karviné. Před začátkem utkání začalo pršet a pršelo celý první poločas. Na fotbale to však nic neubralo a od začátku se hrál pěkný fotbal. Hosté měli převahu v držení míče, ale my jsme to nahrazovali dobrým pohybem a bojovností. Tak, jako v Novém Jičíně tak i do tohoto utkání zasáhli hráči, kteří odehráli utkání za kategorii U 19. Na klucích byla vidět únava, ale zaťaly zuby a určitě nám pomohly. V 17. minutě utkání jsme neodehráli míč do bezpečné vzdálenosti a toho využili hosté a ujali se vedení 1:0. Odpověděli jsme ve 32. minutě T. Řezníčkem, který byl faulován v pokutovém území a sám postižený pokutový kop proměnil. Stav 1:1. Takto skončil i první poločas. Střídáme. Změnili jsme taktiku, více jsme zahušťovali prostory a snažili se hrát na brejky. To se nám vyplatilo a během druhé půle, jsme třikrát trefili konstrukci branky a jednou dle mého názoru dali i branku, ale rozhodčí branku neuznal. V 83. minutě se pěkně uvolnil před pokutovým územím J. DRESSLER a jeho střelou na zadní tyč jsme se ujali vedení na 2:1. Bohužel nám vedení vydrželo jen do 87. minuty, kdy jsme opět nedokázali odehrát opět míč do bezpečné vzdálenosti a R. BALAŽOVIČ srovnal na 2:2. Je to škoda, protože stačilo málo a získali bychom tři body, navíc, když jsme třikrát nastřelili brankovou konstrukci. Kluky musím pochválit a poděkovat a doufám, že navážeme na výkon z domácího prostředí v pondělí v Havířově.

trenér: Pavel HOŠEK