32_20240103_092050.jpg
351_20240318_100005.jpg

Den otevřených dveří ZŠ Přerov, Za mlýnem 1

Prezentace vzdělání a sportu

Partnerská základní škola Za Mlýnem v Přerově uspořádala den otevřených dveří pro předškoláky a žáky 2. stupně. Součástí byla i prezentace fotbalové školičky.

Sestava: Cigánek Mikuláš, Jarolík Dominik, Mokruš Štěpán, Sehnálek Jakub, Skácel Samuel, Töllich Filip, Venský Štěpán

Návštěvníci si kromě fotbalového utkání užili i pestrou nabídku aktivit v prostorách školy. Mohli se seznámit s organizací výuky, prohlédnout si třídy a školní družinu, zapojit se do kvízů a smyslových her, vyzkoušet si hry s angličtinou, interaktivní tabuli, pracovní činnosti a pokusy, 3D modelování a tisk, práci s roboty a 3D brýlemi, deskové hry a logické hry.

Prvkem programu byla i prezentace konceptu výchovy sportovní mládeže. Spolupráce s fotbalovým klubem umožňuje žákům rozvíjet svůj talent v optimálním prostředí.

Na travnatém hřišti s mantinely se odehrálo napínavé fotbalové utkání benjamínků 1.FC Viktorie Přerov a FC Želatovice. Utkání se hrálo ve formátu 3x20 minut v režimu 3+0 a 4+0. Početná skupina fanoušků, tvořená především rodinnými příslušníky, sledovala s napětím každý pohyb na hřišti. Zápas vzbudil zájem i u návštěvníků školy a kolemjdoucích, kteří se neváhali zastavit a s nadšením sledovali hru.

Za tým benjamínků ZŠ Za Mlýnem nastoupili talentovaní hráči ročníků 2018-2020, kteří předvedli skvělý výkon a bojovali až do konce utkání.

Den otevřených dveří v ZŠ Za Mlýnem byl dnem plným informací, zábavy a dobré nálady. Návštěvníci si odnesli mnoho pozitivních zážitků a někteří z nich se jistě v budoucnu stanou součástí školy nebo fotbalového klubu.

Atmosféru dokreslila přátelská atmosféra, slunné počasí a nadšení pro sport. ZŠ Za Mlýnem a 1.FC Viktorie Přerov děkuje všem návštěvníkům za zájem a těší se na další setkání.


Ivo Mokruš