ne 16. 4. 2023 12:00 @ Val.Mez.-tráva, MSŽD-U 14 sk. E, 18. kolo

TJ Valašské Meziříčí : 1.FC Viktorie Přerov 2:8 (0:4)

Branky: Večerka 4x, Svozil 2x, Jurečka, Nádvorník

Sestava: Žák - Steffan, Švirk, Večerka, Keiling - Sedláček - Nádvorník, Dolejší, Hrubý, Jurečka - Svozil

Střídání: Dorazil, Jakubec, Janda, Kruták, Golodny

Dnes jsme se utkali s dalším týmem z Valašska. Po Vsetínu to bylo Valašské Meziříčí. Měl jsem trochu obavy, jelikož jsme v týdnu zvládli pouze jeden trénink a navíc se hrálo na umělé trávě menších rozměrů. Nicméně jsme to zvládli, jen těch branek mohlo být víc.

Od začátku utkání jsme si šli tvrdě za svým. Soupeře jsme napadali už před jeho bránou a dostávali jej pod tlak. V 5' Dolejší ze středu poslal průnikovou přihrávku, Svozil prodloužil na Jurečku a ten obstřelil gólmana, 0:1. Našeho presování pak v 8' využil Svozil. Výborně pracoval nahoře, obral domácího stopera o míč a brankář už byl bez šance, 0:2. Výborný vstup do utkání jsme potvrdili třetí brankou ve 12'. Sedláček vybojoval míč na středu, uvolnil Nádvorníka, jež prostřelil gólmana, 0:3. Tentokrát byly hlavy na zápas nastavené dobře a začátek jsme zvládli přesně, jak jsme chtěli.

Dalších deset minut bylo ve znamení nevyužitých šancí. Konec tomu udělala 21'. Hrubý poslal nádhernou průnikovou přihrávku na Jandu a ten předložil míč do vápna Svozilovi, 0:4. Mohli jsme začít střídat. Postupně se na hřiště dostali všichni hráči z lavičky. Po zbytek první půle jsme se však na hřišti spíše hledali a dovolil domácím vyrovnat hru. Sami jsme hrozili pouze ze standardních situací, ovšem bez úspěchu. Na skóre se již nic nezměnilo.

Druhou herní pasáž jsme zahájili stejně jako tu úvodní. Ve 46' byl před vápnem faulován Jurečka. Míč si postavil Svozil, trefil břevno a dobíhající Večerka už měl snadnou práci, 0:5. Za čtyři minuty si Jurečka vynutil další faul. Tentokrát už to bylo ve vápně a z penaltového puntíku se Večerka málokdy mýlí, 0:6. Ke slovu se dostali i domácí. Po zmatku v zadních řadách snížili na 1:6.

Branka naší snahu nijak neuhasila. Trvalo jen pět minut, než Večerka dokončil hattrick. Ze skrumáže před hranicí pokutového území vyplaval míč k němu dovnitř a střelou k tyči zvýšil na 1:7. Komu patří druhá půle ukázal Večerka v 64'. Nádvorník vybojoval míč a náš útočník uzavřel svůj účet čtvrtou brankou, 1:8. Poslední slovo měli nakonec domácí a snížili na konečných 2:8.

Povedený zápas. Opět jsme těch branek mohli dát víc. Šance měli Jurečka, Večerka, Nádvorník a další. Škoda. Ale herně to bylo lepší než se Vsetínem. Soupeř byl kvalitnější, jenže i tak se nám více dařila mezihra a přihrávky. Dnes samozřejmě všechny zastínil svým střeleckým představením Večerka, po dlouhé pauze bylo plné hřiště i Jurečky, ale zmínil bych ještě jedno jméno. Výborně na středu zahrál Hrubý. Začíná se pomalu aklimatizovat v této soutěži a jeho průnikové přihrávky mají oči. V zápase jich předvedl dost a my se musíme naučit s nimi pracovat a využít je. Jinak opět všem velké díky a ?.