so 20. 5. 2023 12:00 @ Alšova ulice, MSŽD-U 14 sk. E, 23. kolo

1.FC Viktorie Přerov : FC Třinec 4:1 (1:1)

Branky: Nádvorník, Večerka, Svozil, Kruták

Sestava: Žák - Hagan, Svozil, Jurečka, Janda - Jakubec - Dolejší, Keiling, Hrubý, Nádvorník Večerka

Střídání: Steffan, Kruták, Dorazil, Sedláček Lipták

První, ze série tří zápasů pravdy jsme zvládli. Odveta za porážku z Třince se povedla dokonale. Večerní vnuknutí překopat celou stoperskou dvojici se ukázalo jako výborný nápad. Na hrot se tak posunul Večerka a byl tam sakra cítit.

Od začátku utkání to vypadalo, že rozhodne možná jediný gól. Bylo to po všech stránkách vyrovnané. Chvíli měl navrch soupeř, pak zase my a tak to šlo celé první dějství. První branka přišla v 16'. Gólman hostí chtěl rozehrát, trefil přitom Večerku, ten si míč zpracoval a předložil jej Nádvorníkovi, 1:0. Úvodní gól nás nakopl a dostali jsme Třinec pod tlak. Sám na gólmana šel Večerka, bohužel z toho byl jen roh, zároveň však další dvě šance a možná i neodpískaná penalta po faulu na Večerku.

Škoda, že jsme z našich šancí nic nevytěžili. Soupeř se dostal z krize a postupně začal mít navrch. Nově vytvořená stoperská dvojice však pracovala na jedničku a do žádné větší šance hosty nepustila. Když už to vypadalo, že těsný náskok uhájíme i do druhé půle, přišlo menší zaváhání. Dolejší pozdě dostoupil rozehrávku, míč šel za obranu kde jej sice Jurečka zachytil, jenže uklouzl a soupeř už si se situací dva na jednoho poradil, 1:1. Smůla.

Do druhé půle vstoupili lépe hosté a dostali nás po tlak. Nedařila se nám přechodová fáze a více času jsme trávili na naší polovině. To se změnilo v 54'. Žákův výkop se dostal k Jandovi, jenž poslal míč Večerkovi a ten zpoza vápna prostřelil gólmana, 2:1. Tahle branka se ukázala jako rozhodující. Celý tým v této fázi pracoval naplno. Nejblíže k vyrovnání měl soupeř z trestného kopu. Žák vyrazil míč na břevno a následující hlavička šla naštěstí nad bránu.

Uklidnění přišlo pět minut před koncem. Vybojovali jsme míč ve středu pole, přišla přihrávka na Svozila a ten si s touto situací poradit umí, 3:1. Aby toho nebylo málo, za další dvě minuty jsme soupeře dorazili. Keiling poslal krásnou přihrávku Krutákovi, jenz přehodil gólmana na zadní tyč, 4:1. Otřesený soupeř se již do konce utkání na nic nezmohl a tak mohla propuknout nefalšovaná radost. První schůdek k našemu cíli jsme zdolali, zbývají ještě tři.

Po propadáku v Uničově další výborný výkon. Ano, soupeř byl technicky vyspělejší a fotbalovější, jenže dnes jsme do toho dali vše a to rozhodlo. Předzápasový pohovor možná pomohl a chlapci pochopili, že máme společný cíl. Snad se to projeví i na trénincích a v posledních třech utkáních. Čtvrté místo je doufám velké lákadlo.