Csaplárova past pro U15 v Hlučíně sklapla dokonale, bohužel i za přispění sudích

FC Hlučín - 1. FCV Přerov - 4:3 (0:2)

Sestava Přerova: Špunda - Blažek, Vykopal, Král, Losert - Šimeček, Šípek (74. Studnička) - Schenk M. (69. Večerka), Pazdera (74. Dorazil), Dressler - Macháček. Trenér: Chuda

Góly Přerova: Macháček 2, Šípek

Do utkání jsme vstoupili výborně a soupeře jsme jasně přehrávali. Už v 10. minutě centroval Blažek a Šípek krásně zakončil na 0:1. Podruhé jsme zvedali ruce po krásné kombinaci Macháčka s M. Schenkem, ten však nakonec jen těsně minul. V dalším samostatném úniku se Macháček rozhodl pro správné zakončení kolem brankáře, bohužel však tentokrát trefil tyč. Chuť si spravil ve 29. minutě, kdy nás poslal do vedení 0:2 po přesném pasu Pazdery. Následně byl jasně faulován v pokutovém území M. Schenk a k údivu všech se penalta nepískala. Do kabin se i tak šlo v dobré náladě, kdy jsme měli jasně navrch a vedli 0:2. Varováním nám mělo být otáčení autů a faulů v náš neprospěch. To, co se pak dělo ve druhém poločase dlouho nepochopím. Začalo to nenápadně, Losert s Dresslerem nechali ve 42. minutě odcentrovat domácího krajního záložníka a my si nepohlídali náběh útočníka a bylo to 1:2. Poté dostal žlutou Šimeček, kdy rozhodčí tvrdí toto: kritika R v přerušené hře bez použití hanlivých výrazů: ,,co to sakra pískáš, to si děláš srandu. Otázkou je, zda tomu tak bylo, jelikož Max to popírá. Poté po pěkné akci Loserta podklouzl domácí kapitán a Macháček v samostatném úniku zvýšil na 1:3 a zdálo se, že utkání již zvládneme. Zcela jsme však propadli takticky v 53. minutě, dlouhý odkop Hlučína směřoval někde mezi Krále a Špundu. Ti tak dlouho přenechávali odpovědnost jeden na druhém až přiběhl domácí Torok a po kličce snižoval do prázdné brány. Pak přišel zřejmě rozhodující okamžik utkání, ženeme se dopředu, máme míč na kopačkách a rozhodčí přerušuje hru a vylučuje Šimečka. Důvodem mělo být držení, to však viděl jen sudí, čímž hrubě ovlivnil utkání. Dostáváme se pod tlak a přichází další obrovská chyba, kdy naši krajní obránci vylezli na polovinu hřiště (správně), ale stopeři zůstali hluboko na naší polovině a tak dlouhý odkop posílá jednoduše záložníka do úniku. Losert s Králem se nedomluvili a druhý jmenovaný pak fauluje v pokutovém území. Hlučín penaltu proměnil a bylo vyrovnáno na 3:3. To vše 13 minut do konce, remíza nic moc neřešila a tak oba týmy útočily i když my jsme hráli v 10. Bohužel naši hráči směrem dopředu byli bojácní a zdaleka nepředvedli to, co měli. Prohrávali souboje a neudrželi vůbec míč. Hřebíček do naší rakve zasadil Kostecký, který 5 minut před koncem potrestal další naši nedůslednost - 4:3.
Zbyly nám jen oči pro pláč. Důvody jsou dva: Diametrálně odlišné výkony v obou poločasech (1. byl výborný, 2. katastrofální). Ovšem jak k tomu pomohli pánové v černém je až nehezké. Nebudu si brát servítky, Český fotbal jasně ukazuje stav společnosti. Když můžu, pomůžu apod. Je mi z toho zle a není to poprvé. Naše společnost si nezaslouží prostupnost soutěží, protože poté se dějí takové věci, ze kterých mi rozum zůstává stát. Není to poprvé a bohužel to není ani naposledy.