so 4. 11. 2023 14:00 @ Sokolská ul., MSD-E, 14. kolo

Být lepší nestačí, je třeba střílet branky

1.FC Viktorie Přerov : FK Nové Sady 0:2 (0:2)

Sestava 1.FCV: Mikeš - Janyška, Vařecha, Javora, Řezník - V. Kocian, Kuča (79´ Otáhal) - Braun (86´ Řezníček), A. Kocian (62´ Masný), Repček - Caletka

Výborný vstup do zápasu. 40. vteřina, Braun zakombinoval s A. Kocianem a V. Kocian zakončuje. Míč letící do brány se bohužel píchne, lehce změní směr a skončí na tyči. Jakoby to byla předzvěst toho, co se bude dít. V 8. minutě mohly skórovat Nové Sady, po rohovém kopu jsme zazmatkovali a dobrý zákrok vytáhl Mikeš. V 10. minutě pěkná kombinace Řezníka s Braunem, druhý jmenovaný upaluje sám z boku k bráně a místo, aby vybídl ke skórování V. Kociana, tak hledá Repčeka na zadní tyči, ale jeho pokus maří Kofroň. Z následného rohového kopu dává gól na 1:0 Vařecha, tradičně však v našem případě neplatil. V offsidu měl být Javora. Ve 14. minutě další krásná kombinace, jejíž zakončení nevyšlo Repčekovi, z následného dohrání po Braunově centru hlavičkuje V. Kocian a dává vyniknout opět Kofroňovi. Hosty mačkáme, gól však nejsme schopni vstřelit. Ve 20. minutě zahrává Řezník standartní situaci a míč letí na Kuču, ten je stažen v pokutovém území protihráčem, ale nepíská se.

V nás se již mísí rozhořčení, to přece nemůže být možné. Ve 22. minutě skvěle sehrajeme brejkovou situaci, Repček vybojuje dobře souboj a hledá V. Kociana, před kterým těsně odvrátí soupeř, ale najde pouze Brauna, který přihrávkou vyšle Janyšku a ten centrem vybídne ke skórování Caletku a ten bohužel přestřelí. Ve 26. minutě máme osmou příležitost vstřelit branku, pěkná kombinace a Janyška dobrým naběhem otevírá prostor Braunovi, který však v dobré pozici přestřelí. Ve 28. minutě agilní Braun vybojoval míč, zakombinoval s Caletkou a Repček posílá míč na bránu, který Kofroň vyboxuje jen ke Kučovi, který z hranice velkého vápna bohužel vystřelí přímo doprostřed. Ve 32. minutě nás soupeř donutil k odkopu na roh. Fládr míč zakroutil do malého vápna, kde byl nejdůraznější Krátký - 0:1. Ve 44. minutě Mikeš vyráží střelu na další roh a Fládr opět posílá jedovatý centr, který našel úplně volného Popelku, který dokonal dílo zkázy - 0:2.

O poločase vybuchly emoce naplno. Jak je možné, že takové utkání prohráváme 0:2? Proč to není naopak a nevedeme 3:0 my? Směrem dopředu výborný výkon, ale když už dáme gól, tak neplatí. Na výkon sudích mám svůj názor. Přijde mi, že když mohou, tak spornou situaci vyhodnotí v náš neprospěch. Kdo čekal, že 2. poločas budeme pod dekou a Sady utkání ovládnou musel být zklamán. Už ve 49. minutě měl Braun míč pod kontrolou v pokutovém území a byl sražen soupeřem, píšťalka opět zůstala němá. V 52. vysílá A. Kocian do samostatného úniku, ale prokletí trvá, Braun si míč špatně převezme a bohužel ani nezakončí. V 55. minutě opět pěkná akce, centr Brauna a Caletka snižuje na 1:2.

Je někdo překvapen, že praporek sudího vyletí nahoru? Ne, už se to bere jako klasika. Z opakovaného záběru je vidět, že se o offside nejednalo. V 65. minutě měli šanci i Nové Sady, Mikeš situaci vyřešil. V 66. minutě předvedl parádní akci Repček, ke skórování vyzval Brauna a ten bohužel v dobré pozici netrefil bránu. Následují dvě hezké akce. Jednu nezakončíme, protože volíme špatný náběh, kdy na 1. tyči nikdo není a při druhé byl Masný při střele zblokován. V 71. minutě opět hezká kombinace Repčeka s Řezníkem, nebezpečný centr do vápna však zůstal opět bez odezvy spoluhráčů. Do konce utkání máme sice tlak, ale vše končí na Kofroňovi. V 91. minutě po centru Masného hlavou zakončuje ve velké šanci Otáhal, bohužel netrefil bránu a při střetu s brankářem se smolně zranil. Snad bude jeho koleno v pořádku. Utkání končí a my můžeme mít oči pro pláč.

Po pečlivém shlédnutí videozáznamu utkání musím vyjádřit svůj pocit a to ten, že klukům nemám moc co vytknout. Hráli jsme velmi dobrý fotbal. Na těžkém terénu jsme kombinovali, vytvářeli si spoustu příležitostí k zakončení. Byli jsme jednoznačně fotbalovějším týmem. Na papíře silného soupeře jsme k ničemu nepustili a donutili ho v podstatě celé utkání bránit. K čemu nám to však je? K hovnu. Dva nevyřešené obranné rohové kopy a prohrajeme 0:2. Má smysl se vyjadřovat ke 4 sporným situacím, které jsou všechny odpískány proti Přerovu? Nemá. S tím co řekl minulý týden Roman Kuba z Mohelnice se plně ztotožňuji. Možná je naše cesta plná odchovanců někomu nesympatická. My z ní však neustoupíme. Po utkání v emocích jsem nabídnul svou rezignaci. Teď jsem však rád, že nebyla přijata. Protože jednoho dne se to vše otočí, pamatujte na má slova. Procházíme peklem, ale my to s Bogym a klukama zvládneme. A když ne? Je to jen fotbal :)