32_20240103_092050.jpg
293_20240113_202653.jpg

Benjamínci na turnaji školiček

Benjamínci na turnaji v Bystřici pod Hostýnem

V sobotu 13. ledna se ve sportovní hale v Bystřici pod Hostýnem konal turnaj školiček pod názvem Washina Engineering Football Festival. Vzhledem k velkému počtu účastníků byl tento turnaj rozdělen do dvou turnusů, ranního a odpolední. Přerovští benjamínci odehráli své zápasy v ranní části turnaje. Na čtyřech hřištích s mantinely o rozměrech 15x10 metrů se utkalo celkem 12 týmů v hracím formátu 3+0. Každé družstvo odehrálo 7 utkání o délce 12 minut

Sestava: Mokruš Štěpán, Eliáš, Ticháčková Gabriela, Venský Štěpán, Nezhyba Šimon, Jarolík Dominik, Skácel Samuel, Gebauer Christián, Vyňuchal Vladimír, Bordocház Adam, Ticháček Jan

Turnaje této kategorie jsou koncipovány tak, aby se hrálo především pro radost a výsledky jsou až na druhém místě. Důležitější je, aby si děti užily hru a naučily se základům fotbalu v příjemném prostředí.

Děti si zápasy doslova užívaly. Na hřištích to vřelo a všudypřítomná byla radost i smích. I když se někdy zápasy nevyvíjely podle představ, děti se nikdy nevzdávaly a bojovaly až do konce. Na konci turnaje obdrželi všichni účastníci medaile a drobné dárky, což ještě umocnilo jejich radost a potěšení z účasti na turnaji.

Fotbal je nejen skvělou sportovní aktivitou, ale také výbornou výchovou. Učí děti týmové spolupráci, fair play a disciplíně. Na turnaji v Bystřici pod Hostýnem bylo vidět, že tyto hodnoty jsou dětem předávány již v nejmladších kategoriích.

Ranní turnaj se uskutečnil za účasti těchto družstev:

FK Opatovice

FC Viktoria Přerov A

FC Viktoria Přerov B

SK Hrachovec

SK Zlín 1931 A

SK Zlín 1931 B

FK Štípa

TJ Kelč

TJ Valašské Meziříčí A

TJ Valašské Meziříčí B

FK Bystřice pod Hostýnem A

FK Bystřice pod Hostýnem B

Ivo Mokruš