so 20. 4. 2024 14:00 @ SAP Poruba-tráva, MSŽD-U 15 sk. E, 19. kolo

U15 zvládla souboj o první flek

1.FC Poruba : 1.FC Viktorie Přerov 1:2 (1:2)

Branky: Dorazil, Nádvorník

Sestava: Tomeček - Dolejší, Hrubý (5' Nádvorník), Švirk, Jurečka - Svozil - Hagan (70' Spáčil), Dorazil, Jakubec (70' Žák), Janda (62' Keiling) - Večerka

Zápas jara. I tak by se dalo nazvat druhé klání, při kterém jsme si to měli rozdat s Porubou o první místo. Stejně jako před posledním podzimním zápasem jsme na ně ztráceli bod a znovu jsme to zvládli. Utkání bylo hodně podobné tomu předchozímu a lišilo se pouze v malých detailech. Co však bylo velmi odlišné, byl zdravotní stav našeho týmu.

Dlouhodobě jsou zranění nebo nemocní Sedláček a Steffan. Otazníky visely nad Jandou, Hrubým a Žákem. Sestavu jsme řešili v autobusu, bohužel po rozcvičení bylo jasné, že Žák nenastoupí a do základu tak musel, ne zcela fit, Hrubý. Janda se uvolil zkusit aspoň poločas, ale na beka se misto něj pro jistotu posunul Jurečka.

S úvodním hvizdem se nad Ostravou objevilo slunce, ale nad námi se po pěti minutách stahovala těžká mračna. Ve 3' přišel nenápadný centr před bránu a domácí hráč ještě teď neví, od čeho se mu míč odrazil, když zapadl za Tomečka, 1:0. O minutu později jsme vykopávali balón z brankové čáry a v 5' bohužel museli odnést ze hřiště i zraněného Hrubého. Nezbývalo, než oprášit stoperský um Večerky a místo něj poslat na hrot Nádvorníka. Tyto tahy se později ukázaly jako majstrštyk.

Rychle jsme se z tohoto direkt oklepali a postupně vyrovnali hru. Hrál se pohledný a svižný fotbal a my se čím dál častěji dostávali před bránu soupeře a postupně stahovali smyčku. Naše snaha vyústila ve 25' vyrovnávací brankou. Nejdříve jsme kopali trestný kop zleva. Svozil jej krásně poslal na zadni tyč, kde číhal Večerka. Míč se mu však do brány dostat nepodařilo a byl z toho jen roh. Ten zahrál Dorazil na zadni tyč, kde Večerka hlavou orazítkoval břevno. To se chvěje ještě teď.

Odražený balón jsme ukořistili deset metrů za vápnem a přišel opět faul. K exekuci trestného kopu, tentokrát zprava, se postavil Dorazil. Na stadionu se zastavil čas a všichni jen sledovali, jak bravurně zakroutil míč do zadní "šibenice". Já i s otevřenými ústy a chvějícím se srdcem, 1:1. Nádhera.

Pět minut poté jsem si mohl dát radostné kolečko po zdejším oválu. Centr před naší svatyni odvrátil Janda na kraj vápna, tam jej Dorazil posunul Haganovi, jenž vybídl skvostnou průnikovou přihrávkou Nádvornika. Ten, jak bývá jeho zvykem, utekl všem a své sólo zakončil kličkou a placírkou do prázdné, 1:2. Stejným výsledkem skončilo i první dějství. Na jeho konci měli ještě šanci i domácí, jenže únik jejich křídelníka zmařil Večerka chirurgicky přesným skluzem.

Po přestávce, stejně jako na podzim, přišel tlak soupeře. Naše obrana v čele s Tomečkem však pracovala na plné obrátky a po deseti minutách bylo po všem. Na jejich konci jsme vytvořili závar před brankou domácích i my a své umění předvedl jejich gólman. Nejprve chytl Večerkovu hlavičku a poté reflexivně vyrazil Nádvorníkovu střelu. Rozhodnout jsme mohli mezi 65' a 70' kdy byli v jasných šancích Nádvorník a Hagan. Nestalo se a byla to škoda.

Soupeř se nadechl k poslednímu náporu a opět jsme měli co dělat. Činit se musel hlavně Tomeček, ale my víme, že v bráně máme jistotu. Konec všemu udělal Večerka. Ve druhé minutě nastavení si řekl, že už stačí, ve vápně si vzal míč a přesprintoval s ním po lajně až k domácí bráně. Gól z toho sice nebyl, ale než to všichni, kteří naháněli Večerku rozdýchali, přišel závěrečný hvizd rozhodčího. Sladké a vydřené vítězství.

Opět jsme to zvládli. Poruba v sezóně prohrála jen 3x a všechny jejich nezdary máme na svědomí my. Dnes bych mohl popsat ještě spoustu řádků, než bych ocenil jednotlivé hráče. To ale nemá smysl. Byl to výborný týmový výkon, podpořený individuálními schopnostmi jednotlivců. Zásluhu na tom má i náš kotel. Vytvořili nám takřka domácí prostředí vč. stolu s občerstvením. Po utkání přišlo vhod. Ještě jednou děkuji všem a smekám klobouček. Tohle byla zase ta naše Viktorka.

Dovolil bych si vyjádřit ještě úctu a velký respekt k soupeři. Je to skvělý tým a zápasy s nimi nás posouvají dál.