so 4. 5. 2024 10:00 @ Sokolská ul., MSŽD-U 15 sk. E, 21. kolo

U15 vyhrála i bavila

1.FC Viktorie Přerov : FK Jeseník 6:0 (4:0)

Branky: Večerka 3x, Dorazil, Hagan, Nádvorník

Sestava: Tomeček - Dolejší, Žák, Švirk, Jurečka - Svozil - Hagan (60' Steffan), Dorazil, Jakubec (41' Keiling), Nádvorník - Večerka

Vyzrálý výkon, líbivá hra i jasné vítězství. To vše nabídlo sobotní utkání s FK Jeseník. Kluci si byli vědomi důležitosti utkání a přistoupili k němu velice odpovědné. Zápas jsme věnovali Adamovi Sedláčkovi, který leží po operaci v přerovské nemocnici. Přejeme Áďo brzký návrat na zelený pažit.

Od úvodního hvizdu jsme hráli dobře a fotbalem jsme se bavili. Už ve 2´ prokličkoval Jurečka z pravé strany před vápno, poslal přihrávku dovnitř, jenže Nádvorník tam byl pozdě. Za minutu znovu Jurečka předvedl podobné sólo, přes Svozila se dostal míč na druhou stranu k Dolejšímu, ten narazil Dorazilovi a jeho střela lehce minula břevno. Do třetice to již vyšlo. Hagan poslal průnikovou přihrávku na Večerku do vápna, tam jej hosté faulovali a penalty Večerka umí, 1:0. V 15´ krásné akce od vlastní brány. Tomeček poslal míč Dolejšímu, ten po krátkém sprintu poslal do Vápna Haganovi, přišla klička a zasekávačka, přihrávka proti noze Dorazilovi, střela na zadní a vedli jsme 2:0. Hosté se mohli dostat do hry vzápětí. Podcenili jsme návrat po rohu, přišel nákop na naši polovinu na Plevu a i když u něj byli tři naši hráči, nechali ho vystřelit. Tomeček byl však na místě a konečky prstů vytěsnil na roh.

Tahle šance nás probudila z mírného uspokojení. Ve 25´ prošel Dorazil od půlky s míčem až před vápno, poslal jej dovnitř Večerkovi, ten si položil gólmana a mezi oběma stopery, kteří se srazili poslal balón do brány, 3:0. Čtvrtou branku vstřelil dnes aktivní Hagan. Jakubec vybojoval míč uprostřed hřiště, potáhl si jej a předložil Haganovi do vápna, další střela na zadní tyč a 4.0. V první půli jsme měli i další šance, ale finální řešení již nebylo tak dobré nebo tam chyběli jen maličkosti. Soupeř se snažil především z rychlých kontrů na Plevu, ale obrana dnes fungovala na jedničku a hlavně Jurečka se Švirkem nedovolili Plevovi nic. Výborný první poločas tak skončil 4:0.

Do druhé půle jsme vstoupili úplně stejně aktivně. Ve 43´ se z levé strany dostal míč k Nádvorníkovi, ten si jej navedl před vápno. Už to vypadalo, že jej ztratí v souboji, ale ten se k němu odrazil a Vojta lobem zaskočil bezmocného gólmana, 5:0. Mohlo se jít domů. Vzhledem k vedru a dostatečnému náskoku jsme zvolnili a hráli jsme spíše na to, aby Tomeček udržel čisté konto. To prospělo hostím, kteří se tak dostali více do hry a dali šanci Tondovi si tu nulu zasloužit. Tečku za utkáním udělal nakonec Večerka. Před vápnem dostal přihrávku od Dorazila, otočil se kolem bránící hráče a střelou na bližší tyč stanovil konečné skóre na 6:0. Hned po této brance rozhodčí totiž  pískl konec.

Výborný zápas. Dnes opět všichni velkou pochvalu. Gólman s nulou, obrana precizní, záloha byla ten správný motor a náš Hulk? No ten bořil a dával góly. Je to pátá výhra v řadě a hlavně třetí utkání po sobě, kdy jsme podali maximální výkon a dá se na to i koukat. Snad jsme se správně načasovali formu a poslední třetině soutěže má stoupající tendenci. Je třeba se na té vlně udržet co nejdéle a potvrdit to hned příští neděli. Na čele máme čtyřbodový náskok a neradi bychom jej zbytečně promrhali. Dnes všem ještě jednou díky. Na závěr bych ocenil i jedno krásné gesto. Část našich hráčů a část kluků z Jeseníku spolu zašli po zápase do KFC. Naši kluci poděkovali za Porubu a já myslím, že tak to má vypadat. Na hřišti rivalové, po utkání kamarádi. Kluci z Jeseníku, bylo nám ctí.