so 20. 4. 2024 16:00 @ tráva Tyršova, MSD-E, 22. kolo

Muži byli od vítězství kousek

FC Fastav Vsetín : 1.FC Viktorie Přerov 3:3 (1:1)

Branky: 27´ Bahounek, 66´ a 92´ Zbranek - 35´ Horák, 46´ Braun, 80´ Čtvrtníček

Sestava 1.FCV:  Bělka - Janyška, F. Kuča, Javora, Nezval - Horák (90´ Kytlica), Kratochvíl (72´ Kocian) - Masný (72´ Bogdaň), Čtvrtníček (87´ Vařecha), Braun (90´ Jakubowicz) - Verbich

Úvod utkání splňoval papírové předpoklady, kdy třetí tým tabulky ten poslední přehrával. Domácí favorit ze Vsetína měl převahu, ale bez větších gólových šancí. My si nevytvořili kromě akcí Masného a jedné Brauna nic. Jednu šanci Vsetína pohotově zlikvidoval Bělka a jedna hlavička mířila mimo bránu. Převaha domácích se stupňovala a ve 27. minutě jsme udělali chybu v rozehrávce, kterou jsme nedokázali zachránit a Bahounek otevřel hlavou na zadní tyči skóre - 1:0. To byla naše nejhorší pasáž, po úvodní brance jsme se oklepali a začali hrát dobrý fotbal. Ve 35. minutě jsme se již radovali z vyrovnání. Kratochvíl vyhrál souboj, míč se dostal k Janyškovi, který poslal centr na Čtvrtníčka do pokutového území, ten uhrál oba klíčové souboje, přiťukl Horákovi a ten netradičně pravou nohou rozjásal Přerov - 1:1. Do poločasu se již nic zajímavého nestalo a tak jsme šli do kabin s lichotivým výsledkem 1:1.

Druhý poločas přinesl bláznivou podívanou, ale pojďme postupně. Hned ve 46. minutě našel Čtvrtníčkův rohový kop na zadní tyči Brauna a ten z voleje mířil přímo do šibenice - 1:2. Tímto jsme Vsetín notně opařili a bylo nás plné hřiště. Soupeř nic nezabalil a hnal se za vyrovnáním. To přišlo bohužel v 66. minutě. Ve středu hřiště jsme prohráli souboj, na naší pravé straně nedostoupili včas domácího hráče, který měl spoustu času na kvalitní centr, který jsme ani na dvakrát neodvrátili a Zbranek přesnou ranou k tyči srovnal na 2:2. V 80. minutě došlo k faulu na Bogdaně, do pokutového území centroval Kocian a míč se po pár odrazech dostal k Čtvrtníčkovi, který nekompromisní ranou pravačkou uklidil na 2:3. V ten moment jsme byli strašně blízko 3 bodovému zisku. Vsetín hrál vabank, tak jako již několikrát v sezóně my. Jenže nás pokaždé soupeři potrestali a byla z toho konečná porážka o 3 branky. My v rozmezí 81. a 92. minuty měli minimálně tři přečíslení 4v2 nebo 5v2. Zvolili jsme však vždy nejhorší možné řešení a rozhodující branku jsme nevstřelili. A tak přišel trest největší. V 92. minutě jsme dovolili odcentrovat domácím, Zbranek si našel míč v pokutovém území a hlavou poslal míč na bránu. Ačkoliv se zpočátku zdálo, že Bělka míč vyrazí, nepovedlo se a míč zapadl do brány - 3:3. Stovky psychologů by se v ten moment mohli vyřádit na našem týmu a stejně by to nepomohlo. Utkání končí a kromě deště kapaly z nejedněch očí i slzy.

Musím před klukama smeknout. Už od července jim říkám, že možná nemáme nejsilnější tým v soutěži a že to budeme mít těžké. Pokud ale máme spadnout, tak se vztyčenou hlavou a toho jsme dnes byli svědkem. Jen naše zbrklé řešení nás stálo 3 body. Od 27. minuty jsme předvedli výbornou partii a jednomu z nejlepších týmů v divizi jsme byli vyrovnaným soupeřem. Stal se pravděpodobně zázrak a my dali 2 góly ze standartek. Týmový i individuální výkony byly dnes v pořádku. Před utkáním bychom bod brali všemi deseti, po utkání však cítíme, že je to málo. Bohužel se nemůžeme opřít o delší dobu zdravotně indisponované Repčeka s Caletkou. Tento týden chyběli i kapitán Řezník a do kupy se po minulém týdnu nedal ani D. Kuča. Přesto znovu chválím kluky, kteří byli k dispozici, že utkání s těžkým soupeřem zvládli. Třeba bude tento bod nakonec rozhodující. Příští týden máme další šanci naklonit misky vah na naši stranu. Do Přerova přijede Kostelec a já si přeji, abychom předvedli stejnou energii jako dnes. 8x3 je 24. Jedeme dál.