so 30. 3. 2024 12:45 @ tráva, MSDD-E ml., 19. kolo

U17 dovezla plný počet bodů

TJ Jiskra Rýmařov - 1. FC Viktorie Přerov U 17 1:3 (0:2)

Sestava: Mitkov - Král, Březina, Kratochvíl (46. Studnička), Losert - Schonweitz (80. Peřina), Pazdera, Šípek (74. Schenk J.), Schenk M. (80. Blažek), Vykopal (46. Přibyl) - Holý

Branky: 2 x Pazdera, Schenk M.

Čtvrté mistrovské utkání jarní části jsme odehráli v Rýmařově. Domácí se nacházeli na posledním místě tabulky a tak jsme byli papírovými favority. Při poradě před utkáním jsem kluky nabádal, že nesmíme jít do utkání lehkovážně, naopak od začátku vytvářet na domácí tlak a dát co nejdříve branku, aby jsme se uklidnili. Kluci presovali rozehrávku, dohrávali souboje a od začátku jsme byli lepší, aktivnější a konečně jsme stříleli ze všech pozic a nevymýšleli žádné složité kombinace. Silnou stránkou byli standardní situace, zejména rohové kopy. První branku jsme dali po pěkné kombinaci ve středu hřiště, kdy D. Pazdera v 16. minutě průnikovou přihrávkou uvolnil M. Schenka a ten si v zakončení poradil a jeho brankou jsme se ujali vedení 1:0. Druhou branku jsme přidali ve 30. minutě po rohovém kopu, kdy odražený míč si našel D. Pazdera a střelou k tyči navýšil naše vedení. Během prvního poločasu jsme měli i další příležitosti, ale vedení o dvě branky zůstalo do konce prvního poločasu beze změny. O poločasové přestávce jsme si vysvětlili jen několik maličkostí, provedli jsme dvě změny. Opět jsem kluky hecoval, abychom opět začali aktivně, ale domácí využili standardní situace a snížili na 1:2. Okamžitě jsem se snažil kluky probrat, protože domácí to evidentně povzbudilo. Naštěstí jsme se probudili a D. Pazdera v 57. minutě přidal naši třetí branku. Navíc jsme dostali výhodu pokutového kopu, kdy se rozhodl k exekuci D. Pazdera. David trefil pouze brankovou konstrukci a tak skóre zůstalo beze změny. Domácím postupem času docházely síly a tak jsme toho využili a na hřiště se tak dostali všichni náhradníci. Utkání se poté dohrávalo v poklidném tempu a nakonec vítězíme 3:1. Kluky jsem pochválil za předvedený výkon a zasloužené vítězství.

trenér: Hošek