so 13. 4. 2024 12:00 @ Uničov-tráva, MSŽD-U 14 sk. E, 18. kolo

SK Uničov-1.FC Viktorie Přerov 5:5 (3:3)

Sestava: Pánek - Janík, Stančo, Holý, Chaloupka - Křepelka, Tomeček - Maňák, Vrána, Spáčil - Navrátil.
střídali: Pešák, Vrba, Macháček, Kolísko

Branky: 2x Spáčil, 2x Navrátil, Vrána

Do zápasu vstoupily oba týmy velmi aktivně a hra se přelévala, ze strany na stranu. V 6. minutě však jako první udeřil soupeř, střelou z hranice šestnáctky přesně k tyči 0:1. V 18. minutě vyrovnal Spáčil, ustál souboj jeden na jednoho a svůj únik zakončil kolem brankáře 1:1. Bohužel jsme po této brance polevili v koncentraci a už za minutu se opět radoval soupeř, kdy jsme ho nechali projít do šestnáctky a střelou na vzdálenější tyč dává na 1:2. Branka nás opět probrala a ve 25. minutě po rohovém kopu se nejlépe zorientoval Vrána 2:2. Domácí se pak prosadili ve 35. minutě z penalty, kterou rozhodčí nařídil za ruku našeho hráče po rohovém kopu 2:3. Naštěstí potvrdil velmi dobrou formu Spáčil a ve 40 minutě po dalším skvělém průniku vyrovnává na 3:3. O poločasové přestávce pochválíme chlapce za velmi dobrý a bojový výkon a nabádáme hráče hlavně v obranné činnosti ve větší důraz a zodpovědnost směrem dozadu. Bohužel ve 47. minutě po autu, který domácí hráči rychle rozehráli, přijde přihrávka do středu hřiště na neobsazeného hráče, ten projde přes naši stoperskou dvojici a zblízka nedá Pánkovi šanci 3:4. Naštěstí hned za dvě minuty vyrovnává Navrátil, kdy po autovém vhazování se uvolní a střelou do šibenice nedá brankáři šanci 4:4. Po této brance začínáme být o něco lepší a v 61. minutě naši mírnou převahu proměňuje opět Navrátil, kdy se uvolní v šestnáctce a prostřelí brankáře, konečně jsme se dostali do vedení 5:4. Po této brance se trochu zatáhneme a hrajeme na brejky. Soupeř nás zatlačí my však pozorně bráníme, přesto se nevyvarujeme chyb. Po jedné takové chybě hostující hráč přestřeluje z malého vápna bránu. Pak máme dvě 100% šance my, ale ani jeden sólový únik nezakončíme. A tak přijde trest v poslední minutě, kdy máme míč na noze a místo toho abychom ho odkopli, tak ho ztratíme, soupeř si navede na střelu z hranice šestnáctky a přesnou střelou k tyči vyrovnává na konečných 5:5. Musím uznat, že remíza byla spravedlivá, hrál se fotbal nahoru, dolů, oba týmy chtěli vyhrát. V příštím kole jedeme pro body do Poruby.