so 13. 4. 2024 10:00 @ UT Vista, SpSM-U13 SEVER 1-8, 5. kolo

MFK Vítkovice - 1. FC Viktorie Přerov 1:2 (0:0)

Sestava: Pánek, Suchánek, Streda, Masařík, Zatloukal, Janik, Vrba, Kropáč, Pospíšil, Tomeček, Mikulík, Kožuch, Jedlička (C), Tinak, Herčík

Branky:
Zatloukal, Vrba

O druhém dubnovém víkendu jsme zavítali do Ostravy k pátému jarnímu kolu soutěže SPSM U13 proti MFK Vítkovice. Čekal nás velmi kvalitní soupeř, před kterým jsme měli velký respekt umocněný absencí několika našich klíčových hráčů.
V krásném novém areálu Vista jsme tedy vstoupili do prvního poločasu sice s respektem k soupeři, ale zároveň s maximálním odhodláním v tomto zápase uspět. Vítkovice od první minuty ukazovaly svoji sílu, ta se projevovala hlavně v kombinaci na jeden dotek. Naštěstí pro nás tato jejich přednost končila půlící čárou, pak se už snažili hru zjednodušit a průnikovými přihrávkami zrychlit na jejich útočící hráče, což naše obranná řada s přehledem zvládala zastavovat. V útočné fázi jsme naopak předvedli několik provedených akcí, z nichž jsme mohli zakončit. Bohužel stále nám chyběl ten pověstný poslední krůček. Jedinou kaňkou v závěru prvního poločasu bylo zranění Pepi Tinaka který si pochroumal kotník, čímž se nám rozbila obranná formace a my byli nuceni zaimprovizovat. Poločas přesto skončil smírně 0:0
Do druhého poločasu jsme tedy vstoupili ve značně zpřeházené sestavě a bohužel to bylo vidět. Soupeř nás přitlačil na naši polovinu a s námi to vůbec nevypadalo dobře. Naštěstí se Pepa v 50. minutě vrátil do hry a my jsme se mohli vrátit k naši původní taktice. Najednou jsme opět byli nebezpeční dopředu a po krásném uklízeni míče do šibenice otevřel Šimon Zatloukal skóre. Hned vzápětí si bohužel vybrala jedinou chybičku naše obrana. Špatně vyřešené zajištění našeho stopera znamenalo vyrovnání na 1:1. Začínalo se tedy od začátku. V této fázi utkání jsme měli o chloupek více ze hry a po několika nadějných šancích vymetl druhou šibenice v 64. minutě Alex Vrba. Vedeme 2:1. Do konce zápasu ale zbývá ještě spoustu času. Kluci z Vítkovic hodně chtěli alespoň vyrovnat a tlačili se na útočnou půli, ale dnes už naše obrana žádnou chybičku neudělala a my si mohli vychutnat pozápasový vítězný pokřik.
Dnes musím pochválit komplet cely tým. Všichni kluci předvedli výborný výkon a za to si vítězství zcela zasloužili.

Trenér: Herčík, Dokulil, Vlachopulos