so 13. 4. 2024 12:00 @ UT Vista, SpSM-U12 SEVER 1-8, 5. kolo

U12 nestačila na Vítkovice

MFK Vítkovice - 1. FC Viktorie Přerov 5:1 (2:1)

Sestava: Zbořil - Kyliš, Pluháček, Dýčka, Vrba, Jemelka, Vlachopulos, Haluzík, Sova, Máca, Kocián, Hába

Branky: Kyliš

V neděli jsme zajížděli do nového tréninkového centra Vista k utkání proti Vítkovicím. Vstup do utkání nám nevyšel. Již ve 4. a 6. minutě jsme obdrželi dvě rychlé branky a vše nasvědčovalo tomu, že pro nás utkání bude velmi těžké. Poté se hra trochu vyrovnala. Soupeř měl míč více pod kontrolou a my jsme spíše hrozili rychlými přechody do útoku. Měli jsme problémy se dostat do pořádné kombinace, a když už jsme se o něco pokusili, zastavila nás naše nepřesnost. Ve 40. minutě jsme snížili na 1:2 Kylišem, který využil dobré nahrávky Háby do samostatného úniku a střelou kolem brankáře nás vrátil do hry.

Druhý poločas byl velice totožný s prvním poločasem. Soupeř více držel míč a my se spíše bránili. Větší kombinace se nám nedařila, a tak nám nezbývalo alespoň podat bojovný výkon. To bohužel nestačilo a domácí v 56. minutě navýšili na 3:1, což jim dalo ještě větší klid do hry. My jsme si vytvořili slibnou šanci Haluzíkem, který při individuální akci těsně minul domácí bránu. Soupeř ještě navýšil skóre v 68. a 74. minutě na konečných 5:1.

Dnes jsme tahali za kratší konec. Soupeř byl v mnoha ohledech lepším týmem a právem zvítězil. Nemohu tvrdit, že se hráči nesnažili, ale dnes nám bojovnost na lepší výsledek nestačila.