pá 29. 3. 2024 12:00 @ Bílovec-tráva, MSŽD-U 14 sk. E, 16. kolo

První červená karta a prohra v Bílovci

Bílovec : 1. FC Viktorie Přerov 4:0 (1:0)

Sestava: Pánek- Jedlička,Holý, Stančo, Janík-Kolísko, Navrátil-Křepelka, Vrána, Macháček-Spáčil
střídali: Vrba, Maňák, Tomeček

Zápas v Bílovci byl ovlivněn silným větrem a bohužel i tím, že půlka kádru odehrála ráno zápas na Baníku. V prvním poločase jsme hráli proti větru, takže byla možná kombinace jen po zemi. Bílovec měl více ze hry, ale my jsme dobře bránili a pokoušeli se po zisku míče o rychlé protiútoky. Ve 12.min. Bílovec zahrával roh, Pánek centrovaný míč chytnul, chtěl výkopem rychle rozehrát, ovšem vítr míč sfouknul přímo na hráče Bílovce, a ten ho prostřelí 0:1. Branka nás nepoloží a snažíme se o vyrovnání, ale jen akce Navrátila kdy vystřelí ze 20 metrů těsně vedle snese přísnější měřítko. V poločase kluky chválíme za výkon a bojovnost. I ve druhém poločase fouká vítr a snažíme se toho využít. Prvních cca 10 minut druhého poločasu máme o malinko více ze hry. V této části máme největší šanci celého zápasu, kdy Spáčil svůj samostatný únik napálí do břevna. Škoda. Přichází trest, kdy hráč Bílovce se uvolní na hranici šestnáctky a střelou pod břevno nedává našemu brankáři šanci 0:2.Po této brance se hra vyrovná a hraje mezi v šestnáctkami. Bohužel v 68.min Tomeček asi zapomněl, že již má žlutou kartu a v souboji stáhne hráče, následuje druhá žlutá a červená karta. V přesilovce už nás Bílovec k ničemu nepustí, protože nám došly síly a dostáváme další dvě branky. Konečný výsledek 0:4. Příští týden doma hostíme poslední Havířov. Za výkon a bojovnost zaslouží tým pochvalu, tým roste před očima, je však důležité neusnout a nadále tvrdě a poctivě pracovat.