so 6. 4. 2024 15:30 @ Bzenec-tráva, MSD-E, 20. kolo

Překvapení se u mužů nekonalo

Slovan Bzenec : 1.FC Viktorie Přerov 3:0 (0:0)

Branky: 70´ Kasala, 73´ Mlýnek, 90´ Absolon

Sestava 1.FCV: P. Kratochvíl - Janyška, D. Kuča, Javora, Řezník - J. Kratochvíl (55´ Nezval), Horák - Masný (57´ Kytlica), Čtvrtníček (46´ Braun), Caletka (68´ Jakubowicz) - Verbich (68´ Vařecha)

V pozici jasného outsidera jsme vyrazili do Bzence. Na perfektně připraveném hřišti v teplém letním dni jsme se chtěli pokusit překvapit silného soupeře. První šanci měl Masný, po kličce v pokutovém území střílel levačkou, ale byl zblokován. Poté se ukázalo, proč je Bzenec tak silný. Z rychlého protiútoku poprvé zahrozil, šance to byla tutová. To nás dostalo pod tlak a od 5. do 10. minuty měl soupeř 3 zakončení, kdy jsme byli rádi, že jsme neinkasovali. Jednou vytáhl P. Kratochvíl skvělý zákrok. Poté se však hra srovnala a dokonce si troufnu říct, že jsme měli trochu více příležitostí. Ve 20. minutě zakončoval znovu Masný, ale brankář domácích jeho střelu lapil. Poté se v 16 objevil Horák a tvrdou střelou v dobré pozici jen těsně minul. Ve 24. minutě se po dlouhém autu zjevil na malém vápně Kuča s míčem u nohy. I ten byl však vychytán. Jsme snad prokletí. Ve 34. minutě jsme předvedli krásnou akci po zemi od stopera, přes záložníky, útočníka až na Masného, ten v dalším zakončení bohužel neproměnil. Ve 36. minutě jsme kopali rohový kop, odražený míč se vrátil ke Kratochvílovi, který v pokutovém území spadl, přáli jsme si penaltu, ale nakonec z toho byl rychlý protiútok a málem jsme inkasovali. Soupeř však netrefil bránu. Nutno podotknout, že se o penaltu opravdu nejednalo. Škoda, že jsme nevyužili další polo šance, centrů a odražených míčů v okolí bzeneckého pokutového území bylo opravdu dost. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

2. poločas přinesl zpočátku pokračování prvního dějství. Hrál se oboustranně solidní fotbal. Na hřiště šel Braun, který nahradil zraněného Čtvrtníčka. V 50. minutě jsme předvedli parádní akci. Verbich sklepl do úniku aktivnímu Masnému, který postupoval z boku do pokutového území, jeho dobrou střelu vyrazil brankář na tyč, od té se odrazil míč k Braunovi, který bohužel levačkou nevrátil míč do brány. Okolo 60. minuty jsme se dostali pod tlak. J. Kratochvíl po jednom ze soubojů nebyl schopen pokračovat a Masného chytly křeče. Rychle jsme tedy reagovali střídáním. Rozhodující moment utkání přišel v 70. minutě. Po dalším Braunově průniku jsme po faulu na něj měli dobrou standartku z cca 20 metrů. Řezník trefil zeď. Odražený míč se dostal do autu, který jsme chtěli zahrát jako roh. Po našem zakončení přišel rychlý výhoz a protiútok, který domácí hráč, zdálo se, zazdil nepřesným nákopem, který měl sebrat brankář P. Kratochvíl. Bohužel zaváhal, a Kasala poté trestal do prázdné brány - 1:0. Než jsme se stihli z direktu oklepat, přišel rovnou druhý. V 72. minutě rozehráli bzenečtí standartku na krátko, Braun ani Jakubowicz nezabránili centru do pokutového území, kde Javora odvrátil pouze na šestnáctku, kde se Nezval nedostal včas do souboje a Mlýnek uklidil míč na zadní tyč - 2:0. Nechtěli jsme to vzdát, vysunuli jsme Javoru na hrot, ten se i dostal k dobrému zakončení, bohužel přestřelil. Dobře pálil i Jakubowicz, bez brankového efektu však. Hra vabank nám moc nejde a v 90. minutě nás soupeř dorazil, kdy skóroval do naší otevřené obrany - 3:0.

Dnes jsme viděli, jaký je rozdíl mezi vrchem a spodkem divize. Herně velmi solidní fotbal z obou stran. Šance na skórování měly oba týmy. Po zápase si od vícero aktérů vyslechneme chválu, že jsme hráli sympaticky. Na to se ale fotbal nehraje. Rozhodly naše neproměněné šance a špatné rozhodnutí v 70. minutě. Anglický král se neptá, otevře noviny a vidí 3:0 na hladko. Bzenec hraje pěkný fotbal a dle mého názoru zaslouženě bude míchat kartami nahoře až do 30. kola. Body z tohoto hřiště asi opravdu čekal jen já a mí hráči. Nepovedlo se nám to a musíme upnout veškeré své síly na utkání s Rýmařovem. Pokud bychom jej prohráli, s divizní příslušností přerovské Viktorky by bylo opravdu zle. V týdnu musíme vyléčit drobné bolístky. Mám jedno malé přání, trochu štěstíčka by nám opravdu neuškodilo. Musíme se oklepat, 10x 90 minut na hřišti nechat vše. Ještě není nic ztraceno. Utkání příští týden asi rozhodne.