so 6. 4. 2024 10:00 @ Alšova ulice, MSŽD-U 15 sk. E, 17. kolo

Povinná výhra U15

1.FC Viktorie Přerov _ MFK Havířov 6:1 (3:0)

Branky: Jurečka 3x, Dolejší, Nádvorník, Večerka

Sestava: Tomeček - Hagan (41´ Steffan), Žák, Hrubý, Janda - Dolejší, Dorazil, Jakubec, Keiling (41´ Nádvorník) - Jurečka, Večerka

Po výbuchu v Bílovci jsme doma hostili poslední Havířov. Kdo čekal, že to bude jednoduchý zápas, škaredě by se mýlil. Věděli jsme, že hosté si do vápna zaparkují autobus a budou chtít dostat co nejméně branek a hlavně co nejdéle bez inkasování vydržet. Náš úkol byl jasný, do 15 minut dát jeden, dva góly a pak se fotbal užívat.

Do utkání jsme vstoupili dobře. První minuty sice byly ve znamení nepřesností, ale postupně jsme začali získávat jistotu na míči. První úder přišel v 10´. Hagan poslal autové vhazování Jurečkovi, ten se s míčem otočil, přihrál Večerkovi, jenž pustil míč za sebe a tam si ho Dolejší navedl na penaltu a poslal míč k tyčce do protipohybu gólmana, 1:0. Minutu nato hodně zatrnulo. Janda poslal malou domů a míč jen těsně minul tyč naší brány. Ve 14´ už bylo veseleji. Uprostřed hřiště vybojoval míč Žák, přihrál Haganovi, ten posunul na Jurečku a jeho střela kolem nohy brankáře znamenala vedení 2:0. Cíl byl splněn. Teď už jsme si měli jen užívat fotbal.

To se však nestalo. Spousta nepřesností, málo pohybu a hra pod dojmem, že se nám vlastně nemůže nic stát. Soupeř hrát moc taky nechtěl a tak se spíš nehrálo, než hrálo. Rozhodčí byl bohužel benevolentní ke zdlouhavým rozehrávkám hostí a to jim dost nahrávalo. Pomohli jsme tomu i my tím, že jsme ztráceli zbytečně moc balónů. Šedý zbytek poločasu rozjasnila až 38´. Večerka zatáhl míč po lajně, poslal míč Haganovi, jenž ho sklepl Jurečkovi a šjtle levou nohou zaplavala k tyči, 3:0. To byl také výsledek první půle.

Ve druhé části se obraz hry moc nezměnil. Varování přišlo v 60´. Janda od lajny nesmyslně přihrával před vápno, jenže tam byl připravený útočník hostí a bylo to 3:1. Tahle branka nás však spíše nakopla a byl to takový budíček. Za dvě minuty vyvezl míč Žák na soupeřovu polovinu, poslal průnikovou přihrávku mezi stopery, tam si naběhl Jurečka a bylo to 4:1. Další gól přišel za tři minuty. Janda z lajny poslal do úniku Nádvorníka, ten si pohrál se třemi obránci a sám zakončil, 5:1. Poslední úder přišel v 72´. Janda opět potáhl balón po lajně, uvolnil Jurečku, ten šel s míčem do vápna a tam dal pod sebe na Večerku a bylo hotovo, 6:1. Stejným výsledkem skončilo i celé utkání.

Řekl bych, že výsledek byl lepší než předvedená hra. Bohužel s týmem, který nechce hrát a jen brání a odkopává se nehraje dobře. Mrzela mě hlavně ta obrovská spousta ofsajdů. To si přece musíme už umět pohlídat. Jinak by těch branek mohlo padnout daleko více a určitě by nám to před dvěma těžkými zápasy pomohlo. Máme před sebou trojici venkovních utkání a je třeba se na ně připravit a zvládnout je. Snad již budeme kompletní a dokážeme i vytvořit tlak na hráče střídáním. V sobotu jedeme do Uničova a následující týden do Poruby. Pokud tyto zápasy zvládneme, jsme stále ve hře. Uvidíme. Klukům pořád věřím. Navíc s kvalitními týmy umíme hrát lépe.