pá 29. 3. 2024 15:00 @ Sokolská ul., MSD-E, 19. kolo

Muži prohráli i s posledním

1.FC Viktorie Přerov : FK Nový Jičín 1:2 (0:1)

Branky: 51´ Masný - 34´ Cacek, 63´ Magdon

Sestava 1.FCV: Bělka - Janyška, Javora, Řezník - Masný (79´ Vařecha), Kytlica (70´ J. Kratochvíl), Horák (79´ D. Kuča), Nezval (64´ Braun) - Repček, Čtvrtníček, Caletka (46´ Verbich)

Pro nás klíčové utkání nenabídlo v prvním poločase příliš fotbalové krásy. Za nás mohli skórovat pouze Řezník, který netrefil hlavou po standartní situaci. Dále Caletka, který po hezké kombinaci celého týmu v dobré šanci ani nevystřelil. Vstřelit branku mohl i Kytlica, po nebezpečném rohu dorážel, ale nepovedlo se. A ještě stojí za zmínku Caletkova rána těsně před poločasem. To bylo z naší strany vše. Soupeř byl trochu nebezpečnější. Do vedení mohl jít hlavně po akci, kdy trefil tyč. Zapršelo až ve 34. minutě, kdy jsme ztratili míč na polovině hřiště, nezachytili jsme soupeřův únik, centr si poté našel hostující Cacek, který už měl lehkou práci - dorazit míč do prázdné brány - 0:1. První poločas byl z obou stran nemastný neslaný a vůbec neodpovídal důležitosti utkání.

Ve druhé půli jsme viděli daleko zajímavější partii. Nejprve jsme předvedli pěknou akci, na jejímž konci byl Honza Masný, který přesnou střelou k tyči srovnal na 1:1. Začali se dít věci, hned po rozehrávce vymotal Horák u lajny soupeře a postupoval z boku sám na bránu, jasnou tutovku však nevyužil. O chvíli později Masný našel v úniku Čtvrtníčka, ten však ve velké šanci volil zbrklé a nepřesné řešení. A tak přišla rána opět na druhé straně. Soupeř se dostal do tlaku, měl dvě standartky, které jsme ubránili, jenže místo abychom hru zklidnili, tak přichází jednoduchá ztráta, třikrát neodkopneme poskakující míč z hranice pokutového území a tak přiběhl Magdon a krásnou ranou pod břevno to uklidí do brány - 1:2. Vrháme všechny síly do útoku, střídání Kratochvíla i Brauna hru dopředu oživila. Souvislý tlak však nepřinesl vyrovnání. Důvodem je až neuvěřitelné zahazování šancí. V 90. minutě po standartce leží míč na malém vápně, brankář otřesený nechytá a D. Kuča jej napálí pouze do břevna. V 95. minutě je další závar, Repček vydoluje míč, dělá kličku soupeři, postupuje z boku sám na bránu, ale gól rovněž nedá. Utkání končí a my víme, že je zle.

Je třeba uznat, že se nám nedaří. Všichni bychom si představovali daleko lepší hru a výsledek. Soupeř předvedl poctivý, dobrý výkon s čímž jsem počítal. My mu to však usnadnili. Co my jsme schopni neproměnit, to je opravdu na pováženou. A to, jak lehce dostaneme oba góly, je také smutné. Je potřeba si některé věci vyhodnotit. Přestože jsem nespokojen s předvedenou hrou, vytvoříme si několik jasných gólových příležitostí, které musíme proměňovat. Řečeno pokerovou terminologií, nemáme v rukou dobré karty, ale i s těmi se dá hrát. Nic nevzdáváme (alespoň tedy já ne), jaro je ještě dlouhé. V Bzenci příští týden to budeme mít těžké, třeba se na nás usměje štěstí.