so 13. 4. 2024 15:30 @ Sokolská ul., MSD-E, 21. kolo

Muži pořád ve hře

1.FC Viktorie Přerov : SK Jiskra Rýmařov 1:1 (0:1)

Branky: 52´ Masný - 15´ Navrátil

Sestava 1.FCV:  Bělka - Janyška, D. Kuča (49´ F. Kuča), Javora, Řezník - Horák, Kytlica (46´ Braun) - Masný (73´ Bogdaň), Čtvrtníček, Kratochvíl (73´ Kocian) - Verbich (65´ Jakubowicz)

Regulérní boj o záchranu jsme začali velmi dobře. Opět po celý zápas aktivní Masný postupoval z boku do pokutového území, jeho střela však mířila vedle. Převahu jsme vygradovali v 10. minutě, kdy po chybě hostů mohl do prázdné uklízet opět Masný, ale bohužel netrefil bránu. Z prvního mráčku zapršelo však na druhé straně. Stejně jako proti Jičínu jsme nedokázali odvrátit asi na třikrát míč okolo našeho pokutového území, ten se dostal až k Navrátilovi a ten střelou na přední tyč překonal Bělku - 0:1. Studená sprcha pro mé svěřence. A solidní úvod byl rázem velice rychle utlumen. Přestože jsme měli územní převahu na vytvoření šancí jsme se ukrutně nadřeli. Jedna velká přišla po standartce, kdy Javora donutil bránícího hráče k hlavičce skoro do vlastní brány. Do kabin jsme málem šli s dvougólovým mankem, Rýmařov svou tutovku však také nevyužil.

Druhá půle začala srážkou hostujícího hráče s D. Kučou, který po nezaviněném střetnutí hlavami zůstal chvíli v bezvědomí. Celý stadion si v tuto chvíli uvědomil, že fotbal je vždy až za zdravím hráčů. Davida se nám podařilo probrat a po noci strávené v nemocnici se již jistě těší, až se zase vrátí do tréninkového procesu. Škoda, že si nebude pamatovat svůj výkon, protože takhle dobře jsem ho ještě hrát neviděl. Zpět k utkání. Hned v 51. minutě vykouzlili moji svěřenci úsměv na tvářích fanoušků. Horák s Řezníkem zakombinovali na levé straně, následný centr propadl až k Masnému a ten tváří v tvář Pitronovi konečně uspěl - 1:1. Ve vedru jsme opět převzali otěže a soupeře mačkali.

Vytvářeli jsme si spoustu dobrých příležitostí aktivní hrou po stranách. Krajní hráči hráli velice aktivně a sypali do pokutového území jeden centr za druhým. Bohužel vždy tomu něco chybělo. Když v 80. minutě střílel Braun a jeho střelu usměrňoval Čtvrtníček, měli jsme již ruce nahoře, bohužel šla střela vedle. Asi největší šanci měl agilní Braun v 90. minutě, kdy v jasné šanci z malého vápna trefil brankáře do hlavy, což se nám stalo již po několikáté v jarní části soutěže. Rozhodnout utkání mohl F. Kuča, který se dostal do zakončení po dvou rohových kopech. Bohužel netrefil bránu. Studený pot nás polil po akci na druhé straně, kdy po našem lehkovážném bránění soupeř jen těsně minul střelou na zadní tyč. Další šance již nepřišly a tak utkání končí remízou 1:1.

Podruhé za sebou jsme odehráli solidní utkání. Klukům nemám moc co vytknout. Bojovali, dřeli, ale na výhru to bohužel nestačilo. Soupeře jsme dnes přehrávali a vytvořili jsme si dostatek šancí k tomu, abychom utkání rozhodli. Bohužel jsme inkasovali hned z první střely na bránu. při vší úctě k Rýmařovu, dnes jsme měli vyhrát. Je to pro nás ztráta dvou bodů. Jiskra hrála takticky velice vyspělé utkání a my se s tím nedokázali popasovat lépe. Utkání bylo velmi rozkouskované, což mě mrzí. Na druhou stranu je třeba uznat, že jsme mohli i prohrát. Cením si, že po obdržené brance jsme se tentokrát nesesypali a dokázali jsme alespoň vyrovnat.

Bod nás udržel ve hře, případná prohra by znamenala ztrátu 6 bodů na soupeře před námi a to by pro psychiku kluků bylo asi K.O. Takhle jsme se věřím chytli alespoň remízou a do dalších bojů půjdeme v lepší náladě. Že nám na záchraně opravdu záleží dokládá i fakt, že se do hry zapojili 40 letá legenda Bogdaň a po dlouhodobém zranění se pomalu vracející exkapitán Kocian. Třeba přivezeme body ze Vsetína, kde se Přerovu tradičně dařívalo. Znovu si dovolím připomenout fotbalovým bohům, že stále čekáme na trochu štěstíčka.