ne 7. 4. 2024 10:00 @ Lazníky 158, Krajská soutěž dorost skupina "B", 16. kolo

Dorost v krajské soutěži vítězně

1. FC Viktorie Přerov B – Tatran Všechovice 5:2 (1:1)

Sestava: Berák – Blažek, Kubela, Peřina, Flachs, Schenk J., Dressler, Řezníček, Hynek, Spilka, Studnička, Jelínek, Přibyl, Šimeček

Branky: 3 x Řezníček, Spilka, Šimeček

V neděli jsme odehráli v rámci Krajské soutěže dorostu sk. B mistrovské utkání s Tatranem Všechovice. Jelikož jsme měli menší počet hráčů, tak jsme využili několik hráčů kategorie U 19. Jednalo se o T. Řezníčka, J. Dresslera, M. Šimečka aj. Spilku. Utkání se odehrálo na hřišti v Laznikách, kde má tato kategorie domácí prostředí. Utkání bylo těžké, protože terén nebyl zrovna ideální. I když bylo hřiště sečené a válené i tak se projevilo to, že se zde nehrávalo a tak bude chvíli trvat, než se hřiště opraví. Začátek utkání byl sice v naší režii, ale kluci chtěli hrát po zemi, krátké přihrávky, ale na těžkém terénu to zrovna nešlo, tak to bylo pro obě mužstva spíše trápení. Trvalo nějaký čas, než si kluci hřiště osahali a pochopili, že bude lepší hrát jednoduchý fotbal ve středu hřiště jednoduchá přihrávka a okamžitě vysoký míč přes obranu, kde jsme chtěli využít rychlosti T. Řezníčka a Š. Hynka. Několikrát jsme sed dostali k zakončení, ale branku jsme nedali. Hosté hrozili převážně ze standardních situací a dvakrát nastřelili brankovou konstrukci. Ve 29. minutě jsme dali první branku, kdy brankáře podstřelil J. Spilka. Hosté stačili vyrovnat po hrubce našeho brankáře, který si neporadil se střelou, kdy míč vyrazil jen před sebe a dobíhající hráč ve 40. minutě srovnal stav utkání na 1:1. O poločase jsme si museli některé věci vyříkat, změnil jsem posty některých hráčů a od úvodu druhého poločasu jsme začali mít převahu, kdy v rozmezí 5. minut se třikrát trefil T. Řezníček a jednu branku přidal M. Šimeček. Hosté snížili v 74. minutě na 5:2. Utkání nakonec končí našim vítězstvím. Za druhý poločas kluci dostali pochvalu, první byl o něco horší.

Trenér: P. Hošek