ne 7. 4. 2024 12:00 @ Sokolská ul., SpSM-U12 SEVER 1-8, 4. kolo

Domácí prohra U12

Ztracené body v domácím utkání proti Karviné

Sestava: Zbořil, Kyliš, Dýčka, Pluháček, Kocián, Doležel, Vrba, Haluzík, Jemelka, Vlachopulos, Hába, Sova, Šimčík

Branky: Pluháček, Vlachopulos (P)

Ve čtvrtém kole SpSM ligy jsme na domácím hřišti přivítali tým Karviné. Hráče jsme nabádali k aktivní hře, i když jsme věděli, že v prvním teplém slunečném počasí to bude hodně těžké. Začali jsme velice dobře, aktivně, presovali jsme soupeře a zodpovědně jsme dostupovali a obsazovali hráče soupeře. Vytvořili jsme si spousty šancí, bohužel bez brankového efektu. Ve 21. minutě to vzal na sebe Pluháček, projel celé hřiště a ve finále si troufnul na rychlostní sprint mezi dvěma obránci soupeře. Obránce přesprintoval a střelou pod brankářem rozvlnil síť, vedeme 1:0. Hra se poté trochu vyrovnala a šance si vytvářel i soupeř a jednu z nich proměnil, srovnáno 1:1. Do poločasu se hra přelévala ze strany na stranu, vypracovali jsme si gólové příležitosti a také nás podržel brankář Zbořil a tak poločas skončil 1:1.

O přestávce jsme hráče vzali ze slunka do stínu, řekli jsme si nějaké detaily k první půli a šli jsme do druhého poločasu nastaveni vyhrát.

Přišli jsme na hřiště, začal druhý poločas a najednou jak kdybychom na hřišti nebyli a byli stále schovaní ve stínu. Hru do svých rukou vzal soupeř a během 15 minut otočil dvěma brankami skóre ve svůj prospěch a prohrávali jsme 1:3. Nabádali jsme hráče, ať nevěší hlavu a hra se začala vyrovnávat a začali jsme soupeře přehrávat. Akce, střídala akci a soupeř nevěděl, co má dělat dřív, a tak došlo na faul v pokutovém území, kde z penalty snížil Vlachopulos 2:3. Do konce utkání zbývalo 5 minut a hráči ze sebe vydali maximum. Akce střídala akci, střela střelu, ale k vytouženému srovnání bohužel nedošlo.

Zápas skončil trpkou prohrou 2:3, kluci si zasloužili minimálně remízu. Musíme však kluky v dnešním utkání pochválit a poděkovat rodičům za podporu hráčům při zápase.