st 1. 5. 2024 12:15 @ Sokolská ul., MSDD-E ml., 20. kolo

U17 ztratila s Třincem

1. FC Viktorie Přerov U 17 - Třinec 1:2 (1:0)

Sestava: Mitkov - Král, Březina (86. Kubela), Kratochvíl, Losert - Schonweitz,  Pazdera, Studnička (74. Schenk J.), Vykopal (74. Flachs), Schenk M.(86. Jelínek)- Macháček (67. Blažek)

branky: Macháček

Středeční mistrovské utkání jsme odehráli v domácím prostředí s mužstvem Třince. Od začátku utkání jsme určovali tempo hry. V útoku pracoval M. Macháček, záložníci i obrana hráli aktivně, snažili jsme se hrát více v blocích a třinečtí tak měli problém hrát. Ve 25. minutě jsme využili aktivní hry M. Macháčka, který následoval dlouhý míč a nakonec se dostal do zakončení a otevřel utkání první brankou. Vedeme jedna nula. Takto končí i první poločas. Odcházíme do šaten a jelikož není potřeba na stylu naší hry nic měnit, přichází pouze povzbuzení a připomenutí, že musíme být stále aktivní a hrát, jako v prvním poločase. Třinec přidal na obrátkách a snažil se o vyrovnání. V 67. minutě se snaží A. Březina vyslat dlouhý míč za obranu hostí, ale míč byl příliš krátký a přichází rychlý protiútok, který zastavujeme na hranici velkého pokutového území za cenu faulu. Standardní situaci rozehrávají třinečtí, kdy míč putuje do pokutového území. zde stojí tři naši hráči, kteří se na sebe pouze dívají a toho využívá Drahník a vyrovnává na 1:1. Střídáme, hřiště opouští M. Macháček a přichází F. Blažek. V 74. minutě odstupuje z utkání V. Studnička a J. Vykopal. Přichází J. Schenk a D. Flachs. Po obdržené brance jsme dali hlavy dolů a třinečtí nás začali tlačit. Postupně jsme se dostávali pod tlak, vázla nám kombinace, chybělo srdíčko. Navíc v 86. minutě Třinec otáčí vedení na svou stranu a prohráváme 1:2. Do utkání zasahují další hráči, ale chybí nám čas s vývojem utkání cokoliv udělat a tak ztrácíme body i v domácím prostředí. Tato prohra mne mrzí, protože jsme opět hráli dobře, ale pokazili jsme si to vlastními chybami. S kluky si to musíme opět pořádně probrat a v sobotu máme opět další možnost na reparát, kdy přivítáme Nový Jičín.

trenér: Hošek