so 16. 3. 2024 12:15 @ Olympijská ul.-tráva, MSDD-E ml., 17. kolo

U17 v Prostějově těsně prohrála

1. SK Prostějov - 1. FC Viktorie Přerov 2:1 (0:0)

Sestava: Mitkov - Král, Březina (46. Macháček), Kratochvíl, Přibyl (78. Flachs) - Schonweitz , Holý, Šípek (75. Studnička), Schenk M. , Pazdera - Vykopal (84. Schenk J)

branky: Schonweitz

V pořadí druhé mistrovské utkání jarní části jsme odehráli na umělé trávě v Prostějově. Po nezdaru v utkání se Vsetínem, jsme měli cíl odčinit porážku a v utkání bodovat. Od začátku jsme hráli aktivně, atakovali rozehrávku prostějovských. Hra se přenášela od branky k brance. Obě mužstva si vypracovala několik brankových příležitostí, ale nakonec první poločas skončil nerozhodným výsledkem. Do druhé poločasu nenastoupil A. Březina a tak dostal příležitost M. Macháček. Chtěli jsme především využít Martinovi výšky, aby vyhrával hlavičkové souboje, čímž by zapojil do útoku naše hráče. Než jsme se, ale rozkoukali prohrávali jsme v 49. minutě brankou K. Pořízka 1:0. V 55. minutě Prostějov přidává druhou branku. V 57. minutě M. Macháček prochází domácí obranou a v pokutovém území je faulován. Rozhodčí nemá jinou možnost a nařizuje pokutový kop. M. Schonweitz proměňuje a snižujeme na 1:2. Branka nám pomohla, začali jsme více pracovat a Prostějov dostat pod tlak. Přichází šance, ale vyrovnávací branku ne a ne dát. V samotném konci utkání M. Schenk centruje míč do pokutového území, kde domácí hráč zahraje rukou, ale rozhodčí to nakonec vyhodnotil, jako odkop do brány. Jsme zcela rozčarovaní z takového rozhodnutí, ale co se dá dělat. Domácí rozehrají a rozhodčí utkání ukončí. I když jsme hráli dobře, body jsme opět nezískali.

trenéři: Hošek, Nemrava