so 2. 3. 2024 11:45 @ Stadion sokolská, Přátelské utkání

U12 doma s Hlučínem

1. FC Viktorie Přerov - FC Hlučín 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Sestava: Zbořil - Dýčka, Doležel, Kocián, Vrba, Jemelka, Vlachopulos, Haluzík, Hába, Šimčík, Hradílek, Máca, Pavelka

Branky: Vlachopulos, 2x Hába, Haluzík

V dalším přípravném utkání jsme hostili soupeře z Hlučína. Po domluvě s trenéry hostů jsme utkání sehráli v čase 3x30 minut.

Vstup do utkání měl lepší soupeř, který nás k míči pouštěl jen sporadicky. Po první nevýrazné desetiminutovce jsme se konečně dostali do utkání a naše hra se výrazně zlepšila. Ve 26. minutě jsme se dostali do vedení brankou dobře hrajícího Vlachopulose. Soupeř do konce první třicetiminutovky snížil z rohového kopu, kdy jsme zaspali v bránění a sám nebráněný hráč na malém vápně hlavou neminul - 1:1. Druhá třicetiminutovka byla z naší strany velmi dobrá. Odměnou nám byly branky v 47. minutě a v 48. minutě, o které se postaral Hába - 3:1. Třetí část utkání již byla vyrovnaná. Šance byly k vidění na obou stranách. Gólově jsme se zvládli prosadit ve 76. minutě agilním Haluzíkem a uzavřít tak konečný stav utkání výhrou 4:1.

Utkání hodnotím velmi kladně. Soupeř byl kvalitní a my jsme museli ze sebe vydat všechno, aby se nám utkání podařilo. Začátek nám nevyšel. Byli jsme všude o krok pozdě, nedokázali jsme podržet míč a dostat se do hry. Jsem rád, že jsme se otřepali a postupně náš výkon šel nahoru. Nicméně pokud podobným způsobem budeme nastupovat v mistrovských utkáních, může se nám to vymstít. V trénincích se nyní soustředíme na útočnou fázi, a to konkrétně na průnikové přihrávky, náběhy z hloubky hřiště, rychlé otáčení těžiště. Můžeme být rádi, že v utkání jsme podobných situací vytvořili nespočet a přináší nám to ovoce. Máme rychlé hráče na obou krajích hřiště a pokud se nám kombinace povede, vždy je z toho šance. Na co se musíme nyní více zaměřit je kvalitní provedení finální fáze. Paradoxně se nám více daří útočná fáze v podčíslení. V momentě, kdy se dostaneme do přečíslení dvou i tří hráčů, ztroskotáme na špatném řešení a akci ani nezakončíme, což ve vyrovnaném utkání může rozhodnout o konečném stavu. Našim cílem je hrát útočný fotbal za využití vysokého presingu a tím donucení soupeře k chybám. Dnes jsme z toho těžili a dali tři branky.

Na závěr bych chtěl pochválit všechny hráče za předvedený týmový i individuální výkon. V příštím týdnu nás čeká zimní soustředění ve Valašském Meziříčí, kde odehrajeme poslední přípravné utkání s domácím Valašským Meziříčí a poté již první mistrovské utkání. Pevně věřím, že pokud udržíme naši formu, budeme v blížící se soutěži úspěšní.