so 16. 3. 2024 12:00 @ Stadion Stovky, SpSM-U12 SEVER 1-8, 1. kolo

Remíza U12 s Frýdkem Místkem

MFK Frýdek Místek - 1. FC Viktorie Přerov 3:3 (1:1)

Sestava: Zbořil – Kyliš, Pluháček, Máca, Vlachopulos, Jemelka, Sova, Hradílek, Šimčík, Maláska, Vyskočil, Koníček

Branky: Jemelka, Pluháček, Sova

V sobotu jsme zajížděli k prvnímu mistrovskému utkání do Frýdku Místku. Do utkání vstoupil více aktivně soupeř, který nás k míči pouštěl sporadicky. My hrozili spíše z rychlých protiútoků. V první velké šanci se objevil Jemelka, který střelou kolem brankáře trefil tyč. Ve 26. minutě se v podobné situace ocitl opět Jemelka a nyní už mířil přesně a šli jsme do vedení 1:0. Soupeř snížil ve 32. minutě na 1:1. Do konce poločasu se stav nezměnil 1:1.

V druhé půli šel ve 48. minutě do vedení Frýdek a otočil tak výsledek na svou stranu 1:2. My jsme zbraně nesložili a poctivou obrannou hrou jsme získávali míče a dostávali se do šancí. Jednu z nich jsme využili v 60. minutě, kdy pěkná střela Sovy skončila na břevně a odrazila se přímo k Pluháčkovi, který se prudkou střelou z voleje nemýlil a srovnal na 2:2. V 72. minutě následovala chyba v rozehrávce soupeře, míč se dostal přímo na nohu Sovy a ten se do odkryté brány trefil přesně a zajistil nám vedení 3:2. Soupeř svůj tlak do konce utkání stupňoval a společně s našimi docházejícími silami se dostával do vyložených šancí. Skvěle se dvakrát blýsknul Zbořil, který zlikvidoval dva samostatné průniky. V posledních minutách již bylo evidentní, že budeme dohrávat silou vůle a muset ze sebe dostat maximum, abychom výsledek udrželi. To se bohužel nepovedlo. Vyrovnávací branku jsme inkasovali v posledních sekundách utkání. Po hromadném závaru na naší šestnáctce přišla přízemní střela k tyči a ihned po ní i hvizd rozhodčího. Konečný výsledek utkání 3:3.

Dnešní utkání nás stálo hodně sil. Během týdne jsme řešili několik nemocí, zranění a dá se říct do pátečního tréninku nebylo jasné, kdo k utkání bude moci nastoupit. Výsledek utkání je odrazem naší poctivé práce v obranné fázi. Nutno podotknout, že soupeř měl více ze hry a my spíše hrozili rychlými protiútoky. Pocity jsou smíšené, jestliže vyhráváme o gól a vedení ztratíme v poslední sekundě, je to obrovské zklamání. Na druhou stranu nelze klukům moc vyčítat. Dnes jsme hráli proti silnému soupeři na míči. My ze sebe vydali maximum a mohli jsme z hřiště odejít se zdviženou hlavou. Remíza, ač bolestivá, je za mě zasloužená. My se teď budeme chystat na další mistrovské utkání, které nás čeká doma proti Porubě.