Prohra U15 na větrné hůrce

SK HS Kroměříž :: 1.FC Viktorie Přerov 7:2 (5:0)

Branky: Keiling, Jakubec

Sestava: Tomeček - Dolejší, Hrubý, Švirk, Janda, Svozil, Hagan, Dorazil, Sedláček, Jakubec, Jurečka, Keiling

Generálka na první soutěžní utkání se nám moc nepodařila. Vše začalo už v týdnu, kdy postupně onemocněli tři hráči a jeden je zraněný. Bohužel ti tři jsou základní kameny týmu a bylo to znát. Fotbalu nepřispěl ani silný vítr, za kterého se hrálo.

První poločas byl z naší strany hodně špatný. Rozdělil bych ho na dvě části. V té první do 24' jsme sice většinu času bránili, ale úspěšně a bez větších chyb. Pokud už nějaká přišla, zachránil nás Tomeček v bráně. Mnohdy i bravůrními az automatickými zákroky. Ta druhá byla spíš noční můra. Za dvacet minut pět branek, většinou po našich hrubých chybách nebo i neochotě podstoupit souboj nebo jít do něj alespoň naplno.

Druhý poločas už byl lepší. Hráli jsme víc odvážně, lépe napadali rozehrávku domácích a tím pádem se vytvořili i šance. Dostali jsme sice dva góly, ale vzhledem k tomu, že se hrálo bez rozhodčího, by asi normálně neplatily. Před jedním si soupeř zpracoval míč rukou, druhý byl ofsajd. Dvě branky jsme dali i my a protrhli tak střelecké trápení z posledních utkání. Konečný výsledek 7:2.

Příprava je za námi. Co nám přinesla? Zjištění, že máme další variantu stoperské dvojice. To nám přinese větší variabilitu do skládání sestavy. Janda je zápas od zápasu lepší. Dolejší je po vleklých zdravotních potížích zpět. A hráči z podzimní lavičky dokážou hrát také celý zápas. Pokud se uzdraví tři nemocní, vypadá to, že budu mít problém namíchat tu správnou sestavu. Dnes sice chyběli moc, ale soupeř byl možná nejsilnější ze všech, se kterými jsme hráli.

Příští týden v sobotu to začne. Jedeme na horkou půdu do Šumperku. Snad nám bude přát počasí a štěstí. O to ostatní se musíme postarat sami.