ne 24. 3. 2024 15:00 @ Kozlovice-tráva, MSD-E, 18. kolo

Příliš krutá prohra

FK Kozlovice : 1.FC Viktorie Přerov 5:1 (2:0)

Branky: 19´ a 90´ Skopal, 38´ Kozák, 63´ a 66´ Vyhlídal - 84´ Kratochvíl (P)

Sestava 1.FCV: Kratochvíl P. - Řezník, Javora, Janyška (46´ Nezval) - Braun (46´ Horák), Verbich (64´ Kocian A,.), Kuča D., Masný (72´ Kratochvíl J.) - Repček (75´ Kuča F.), Čtvrtníček, Caletka

Do derby utkání jsme vstoupili solidně. Vypracovali jsme si mírnou převahu a dostávali jsme se do blízkosti brankáře Obziny, tutovku jsme si však nevypracovali. Zato soupeř byl naprosto efektivní, skóroval hned z první vážné situace. Sice jsme ubránili roh, ale odražený míč se dostal do souboje, který Verbich prohrál a z hranice 20 metrů prostřelil Skopal vše, co mu stálo v cestě - 1:0. To námi notně otřáslo, naopak soupeř se uklidnil. Snažili jsme se hledat meziprostory, občas nám to i vyšlo, ale předfinální fáze dobrá nebyla. Po zmatcích mezi Braunem a Řezníkem druhý jmenovaný zbytečně ztrácí míč ve vlastním pokutovém území a soupeř trestá Kozákem na zadní tyč podruhé - 2:0. Tutovka Caletky bohužel letěla vysoko nad.

O půli se snažíme hráče nabudit, 2:0 se přece nejlépe otáčí. I 2. poločas začal solidně, Masného dva průniky volaly po snižující brance, ale situace dobře nevyřešil. Následné rohové kopy jsme zahráli lajdácky a to se mi vůbec nelíbí. Chtělo to daleko víc agresivity a chuti vstřelit branku. A když dobrá Caletkova rána mířila těsně mimo, tak trestal opět soupeř, pár náznaků ještě nevyužil, ale když Skopal vymotal D. Kuču a předkládal Vyhlídalovi téměř do prázdné, bylo vymalováno - 3:0. Z tvrdého direktu jsme se neoklepali a Řezník odkopem trefil pouze vlastního spoluhráče, od kterého se do tutovky odrazil míč a hned za tři minuty to bylo 4:0. Značně otřeseni jsme nebyli schopni s vývojem utkání nic udělat a soupeř se na hřišti dobře bavil. Přesto se nám podařilo dosáhnout alespoň čestného úspěchu, aktivní Caletka byl podražen v pokutovém území a nařízený pokutový kop proměnil J. Kratochvíl - 4:1. Poslední slovo však měli domácí. Michl se Skopalem vymíchali naši defenzívu a druhý jmenovaný pěkně z voleje uzavřel účet utkání na 5:1.

Kozlovice vyhrály zcela zaslouženě. Nedokázali jsme se vyrovnat s kvalitou hráčů soupeře a ačkoliv to zpočátku vypadalo na vyrovnanou bitvu, postupem času jsme začali ztrácet víc a víc. Je to pro nás nepříjemná facka, očekával jsem z naší strany daleko lepší výkon. Na druhou stranu, hrál se otevřený fotbal. Nikam jsme nezalezli, snažili jsme se hrát aktivně, držet míč na svých kopačkách. Naivita na posledních 30 metrech před naší bránou nás však stála lepší výsledek. Nezbývá nám, než se rychle oklepat. Zanalyzovat si v šatně, že takhle opravdu ne a soustředit se na Nový Jičín. Všichni víme, že se jedná o klíčový zápas jara, ve kterém musíme bodovat. Uvidíme, jak to na velký pátek bude vypadat.