so 2. 3. 2024 11:00 @ Bohumín, Přátelské utkání

Nešťastná prohra v generálce mužů

Bospor Bohumín - 1. FC Viktorie Přerov 2:1 (1:1)

Branka: Horák

Sestava: Bělka - Vařecha (69. F. Kuča), Javora, Řezník - Masný, Kytlica (50. Kratochvíl), Verbich (60. D. Kuča), Janyška - Braun (69. Nezval), Horák, Caletka (60. Jakubowicz)

Do generálky jsme vstoupili skvěle. Dobře jsme si obehráli soupeře, Řezník vysunul Janyšku a ten svůj průnik vyšperkoval přesnou přihrávkou pod sebe na Kytlicu, jehož střelu ještě gólman vyrazil. Na brankové čáře nejprve s dorážkou neuspěl Caletka, ale Horák už míč do brány dostal - 0:1. Povzbuzeni dobrým úvodem jsme zaskočili soupeře a měli více ze hry. Kolem 20. minuty se hra začala vyrovnávat a hrálo se více méně bez šancí. Za nás mohl zvýšit vedení Kytlica, ale v šanci neuspěl a Masný bohužel nedostal ideální přihrávku. Soupeř se pomalu, ale jistě osměloval a ve 43. minutě nás potrestal. Jeho únik po naší levé straně jsme ani nadvakrát nezastavili a bylo vyrovnáno - 1:1. To nás opařilo a v nastaveném čase jsme přežili několikanásobnou obrovskou příležitost Bohumína. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Druhé dějství začalo opět vyrovnaným opatrným fotbalem. Bohumín se mohl dostat do vedení v 60. minutě, ale výborně zasáhl Bělka. My poté měli dobrou příležitost, když Masný vysunul D. Kuču, ale bohužel jsme netrefili bránu. V 83. minutě nám soupeř vyjel jednoduše z autového vhazování, přetočil hru a následný centr našel na zadní tyči zakončujícího domácího útočníka - 2:1. Vyrovnání na kopačce měl Jakubowicz a následně Masný, bohužel se neprosadili. A když ani poslední roh nevyšel, tak jsme odešli poraženi 2:1.

V generálce nás čekal dobře připravený Bohumín (5. místo, divize F) v čele s Ondrou Václavíčkem, legendou našeho klubu. Hrál se oboustranně solidní fotbal. Škoda, že jsme nevytěžili víc z počátečního tlaku. Postupem času nás kvalita soupeře testovala víc a víc a my naopak neměli tolik příležitostí ke skórování. Přestože se jednalo o vyrovnané utkání je potřeba uznat, že soupeř byl asi o branku lepší. Vytvořili jsme si až příliš málo brankových příležitostí. Směrem dozadu pracujeme solidně. Nám již několikáté utkání citelně chybí Čtvrtníček a Repček, jejich klid a schopnost podržet míč se těžko nahrazuje. Snad budou oba připraveni na utkání ve Skašticích.

Těšíme se, až to vše příští týden vypukne. Jsme si vědomi, že nás čeká velmi těžká práce, ale jsme nachystaní se s tím porvat a bojovat od 1. do poslední minuty. Dnešní výkon byl určitě lepší než předešlá dvě přípravná utkání a nezbývá než věřit, že na to za týden navážeme.