so 9. 3. 2024 10:15 @ Skaštice, MSD-E, 16. kolo

TJ Skaštice - 1. FC Viktorie Přerov 2:1 (2:0)

Branky: 10´ Konečník, 31´ Goiš - 57´ Řezník

ČK: 8´ Vařecha

Sestava 1.FCV:  Bělka - Vařecha, Javora, Řezník, Masný (67´ J. Kratochvíl), Janyška, Verbich, D. Kuča (57´ Kytlica), Čtvrtníček (46´ Braun), Caletka, Horák (57´ Nezval). Trenér: Chuda.

S jasným herním plánem a schématem jsme vyběhli do prvního jarního kola. Ten jsme mohli roztrhat již v 8. minutě, kdy se Vařecha dostal do souboje s Konečníkem, ten spadl a Vařecha po červené kartě mířil rovnou do sprch. Dílo zkázy dokonal ten samý hráč, když faul potrestal z přímého kopu - 1:0. Slušný direkt na začátek. Vyrovnat mohl Masný, když mu Horák servíroval před bránu, bohužel netrefil. V další šanci se objevil Verbich, ale v pokutovém území byl při střele kontaktován a tak neuspěl. Penalta se nepískala. Další dobrou příležitost měl po průniku Caletky Masný, ale tvrdou střelou těsně minul. Druhou ránu do vazu jsme schytali v minutě 31. Konečník opět vymotal naše stopery a když už to vypadalo, že jsme nebezpečí zažehnali, tak se odražený míč dostal ke Gojšovi, který jej uklidil do branky - 2:0.

O poločase nezbylo než kluky namotivovat do druhé půle i když jsme věděli, že karty jsou rozdány jasně. Celý zápas o jednoho méně proti takto zkušenému soupeři byl přetěžký úkol. Přesto jsme se nevzdali. V 57. minutě dobře dohrál situaci na zadní tyči Řezník a snížil přesnou střelou na 2:1. Domácí znervózněli a museli se pořádně otáčet. Na hlavě měl vyrovnání Nezval, bohužel nedal. Do další velké příležitosti se řítil Caletka, který byl v pokutovém území zastaven skluzem soupeře, penalta se opět k naší nelibosti nepískala. Přesto jsme se nevzdávali, po rohu nejprve hlavičkoval Javora, k odraženému míči se dostal Braun a tvrdou ránu mířící do sítě dostal brankář Skaštic Vrba přímo do obličeje - skóre se tedy neměnilo. Další závary po standartních situacích branku nepřinesly. Rozhodnout mohl Konečník, ve velké příležitosti byl ale vychytán. Poté Kratochvíl na lajně vymotal soupeře, předal Caletkovi do úniku, ten ještě posunul Kytlicovi, který na penaltě tváří v tvář Vrbovi opět neuspěl, míč se kolem tyče vykutálel z brány na roh. Soupeř zkušeně kouskoval hru a dokráčel si pro výhru 2:1.

Pokud v 8. minutě jdeme do 10, ještě z toho přímáku inkasujeme, tak můžeme trénovat třeba 8x týdně a bude nám to k ničemu. K tomu jak byly hraniční situace posouzeny se nebudu vyjadřovat, od toho máme komisi rozhodčích. Skaštice mě dnes herně nepřesvědčily, ale fotbal se hraje na výsledek a tak mohou slavit. My si za bídný první poločas zasloužili spíš pár facek. Ten totiž z obou stran připomínal daleko nižší než divizní úroveň. Za druhou půli naopak musím hráče pochválit, i v početní nevýhodě jsme soupeře mačkali a vyrovnání viselo na vlásku. Střídající hráči přinesli do hry oživení. Chtěl bych poděkovat našim fanouškům, kteří nás vyrazili podpořit. Příští týden nás čeká další důležitý souboj s Baťovem.