5:0
ne 5. 5. 2024 16:30 @ Všechovice, MSD-E, 24. kolo

Muži schytali debakl

Tatran Všechovice : 1.FC Viktorie Přerov 5:0 (2:0)

Branky: 26´ Staněk, 39´ Skácel, 46´ Hoffmann, 52´ Vahalík, 67´ Kuča F. (vlastní)

Sestava 1.FCV:  Kratochvíl P. - Janyška (74´ Nezval), D. Kuča, Javora (65´ Nezval), Řezník - Horák (65´ F. Kuča), Kocian (54´ Verbich) - Masný, J. Kratochvíl, Braun (46´ Caletka) - Čtvrtníček

Další důležité utkání nás čekalo ve Všechovicích a my do něj vstoupili dobře. V prvních velkých šancích se objevil dvakrát Čtvrtníček, nejprve hlavou v 1. minutě a v 9. minutě po dobré přihrávce pod sebe od Kratochvíla v jasné šanci bohužel trefil pouze tyč. Poté se hra srovnala, ale soupeře jsme nepouštěli do zakončení. To vše až do 26. minuty, kdy soupeřem přistrčený D. Kuča zahrál nesmyslně rukou v pokutovém území a Všechovice trestaly z penalty na 1:0. Vyrovnání na kopačce měl opět Čtvrtníček, ale trestný kop bravurně zlikvidoval Spurný. V naší další šanci neuspěl na přední tyči Horák a tak přišel trest na druhé straně. Na naší levé straně byl obejit Řezník, následná přihrávka pod sebe, zakončení a 2:0. Studená sprcha po solidním úvodu. O poločase se snažíme kluky povzbudit a namotivovat je k otočce, jelikož jsme to v Přerově zvládli.

Hřebíček do naší rakve však přišel hned po návratu z kabin. Opět jsme nedostoupili domácího hráče a ten z 22 metrů vymetl šibenici - 3:0 a bylo po zápase. Katastrofální druhý poločas Všechovice umocnily ještě čtvrtou a pátou brankou. My jsme připomínali jen stín našeho mančaftu. Vůbec se nedivím početným předčasným odjezdům přerovských fanoušků, kteří se do Všechovic sjeli v hojném počtu.

Vůbec nechápu, jak můžeme tohle v boji o záchranu dopustit. Ano, je to zápas blbec, kdy z prvních dvou ohrožení inkasujeme a určitě nám nepřidá ani nástup do druhé půle, ale že to takhle vzdáme, to mi rozum nebere. Stydím se, že jsme schopni vyprodukovat takové nic. To, jak my se nadřeme na vstřelenou branku je až zarážející. Neustálé omluvy, že jsme mladí a naučíme se to jsou naprosto liché. Tohle prostě hráč musí mít v sobě a my máme se střílením branek problém. Když se k tomu přidá větší individuální kvalita, kterou soupeř bezesporu měl, jsme namalovaní. Přitom předchozí tři utkání lze považovat z naší strany za povedená, neumím si tedy vysvětlit tento výbuch.

Na druhou stranu je třeba nalít si čistého vína, někteří hráči jsou skutečně přeceňovaní a Přerov stojí před důležitým rozhodováním, jestli pracovat s tímto mladým a domácím kádrem nebo mančaft skutečně posílit z venku. Tenhle výkon nejen že nebyl na divizi, on nebyl ani na krajský přebor. A jestli je to hráčům jedno, tak mě opravdu ne. Do utkání s Holešovem musíme razantně změnit přístup a i když budeme hrát s asi nejlepším mančaftem na jaře, nezbývá nám než zvítězit. Na fotbale je fajn to, že tento trapas můžeme již za pár dní odčinit.