Hodnocení podzimu U14

Hodnocení podzimní části kategorie U14

Sezonu 2023/24 jsme zahájili každoročním soustředěním v Čekyni. Soustředění se zúčastnilo 15 hráčů. Do této sezóny jsme vstupovali s obavami, jak se nám bude dařit přechod na 10+1 a hlavně už jsme v této kategorii potřebovali uhrát nějaké body po hubených letech. Proto jsme se na soustředění do toho pořádně obuli. Trénovali jsme 3x denně po dobu 5 dnů a poctivě jsme se připravovali na vstup do soutěže, kde nás v prvním utkání čekal Jeseník. Nám již známý soupeř z krajského přeboru, který si vybojoval postup. Do utkání vstupujeme stejně jako soupeř opatrně a nikdo nechce udělat chybu a dostat gól. Bohužel jsme to my kdo chybu udělal a dostáváme gól, než se vzpamatujeme prohráváme 0:3. Do konce prvního poločasu dáme 2 branky a ve druhém, po naprosto famózním výkonu vítězíme 5:3. Poté následovaly dvě utkání se silnými soupeři, které prohráváme rozdílem třídy, ale výkon proti Šumperku není vůbec špatný, jen máme obrovské problémy vstřelit branku i z těch největších šancí a to nás bohužel provází celou podzimní část. Po těchto dvou prohrách nás čeká Třinec, soupeř se kterým dokážeme hrát vyrovnaná utkání, což se i potvrzuje. A když Spáčil 4 minuty před koncem utkání nás posílá do vedení 3:2 s vypětím všech sil udržíme vedení, propuká obrovská radost z prvního venkovního vítězství. V dalším kole nás čeká Bílovec, lídr soutěže dosud neporažen. My ovšem zopakujeme perfektní výkon z minulého utkání a vítězíme 4:2. Následuje cesta do Havířova, kde vítězíme 3:0. Ale těch šancí co nedáme! Máme sérii 3 vítězství v řadě a jdeme si pro další doma proti Uničovu, bohužel v tomto utkání jsme prospali první poločas 0:3. Do druhého však vstupujeme s tím, že to otočíme jako proti Jeseníku. Mačkáme soupeře a v 66.minutě vyrovnáváme zaslouženě na 3:3. Bohužel po této brance povolíme a dostáváme na 3:4, na to už nejsme schopni odpovědět a prohráváme 3:5. Doma porazíme Porubu 6:4. Čeká nás poslední domácí zápas v rámci prvního kola s Valašským Meziříčím, které bohužel po vyrovnaném výkonu prohráváme 0:2. Z 9 utkání máme 4 výhry a 5 porážek, což je skvělý a nečekaný výsledek. Jdeme do odvetné části, kde nás čekají na podzim ještě 4 zápasy, které bohužel nezvládáme a odvážíme si bod za remízu 2:2 s Valašským Meziříčím. Zápasy s Hranicemi, Jeseníkem a Porubou prohráváme. V aktuální tabulce v 10-ti členné skupině nám patří 7. místo s bilancí 5 výher, 1 remíza, 7 proher, skóre 31:50, s počtem 16 bodů. V následující přípravě, kterou zahájíme 8. ledna se budeme soustředit na jarní část sezóny a budeme chtít zabojovat o umístění v horní části tabulky. Cíl máme 5.místo.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem hráčům za předvedené výkony a rodičům za skvělou podporu.