so 16. 3. 2024 15:00 @ Sokolská ul., MSD-E, 17. kolo

Důležitá výhra mužů v boji o záchranu

1. FC Viktorie Přerov - SK Baťov - 2:0 (1:0)

Branky: 29´ Repček, 72´ Caletka

Sestava 1.FCV: Kratochvíl - Janyška, Javora, Řezník - Masný (67´ Nezval), Verbich (67´ Horák), Kytlica (46´ D. Kuča), Braun - Caletka, Čtvrtníček (78´ F. Kuča), Repček (75´ A. Kocian).

Velice důležité utkání o 6 bodů přineslo bojovnou partii. Vše načal již v první minutě Braun, jeho průnik a následnou střelu brankář Baťova jen vyrazil a sám na malém vápně se objevil Repček. Tutovku však nevyužil a Caletkova dorážka mířila jen do tyče (ten byl navíc již v offsidu). Na druhé straně se po obrovské chybě Brauna řítil sám na bránu Bršlica. Dvojblok Kratochvíl Javora však vystavili stopku jasnému gólu v naší síti. Hrál se naprosto vyrovnaný fotbal plný nepřesností na obou stranách. Defenzívy měly dnes navrch. To vše však ve 29. minutě roztrhal Repček. Verbich vyhrál klíčový souboj ve středu hřiště, Čtvrtníček posunul do kraje na Repčeka, ten si poradil 1v1 s hostujícím obráncem a přes palec na zadní tyč s lehkým přispěním tečujícího obránce otevřel skóre - 1:0. Zvýšit mohl Caletka, po dlouhém autu Janyšky se zjevil sám před brankářem, ale bohužel svou šanci nevyužil a tak se šlo do kabin za stavu 1:0.

Kluky jsem nabádal hlavně ke klidné hlavě. Má rada byla vyslyšena. Ve druhé půli nás chvíli Baťov přehrával, vytvořil si i dobrou šanci, když Kratochvíl špatně rozehrál, následný požár ale sám uhasil. Střídající hráči přinesli do hry oživení a byli jsme to my, kdo mohl přidat druhou branku. Povedlo se však až nejlepšímu chlapci na hřišti Caletkovi. V 72. minutě vyhrál Javora jako obvykle dnes hlavičkový souboj, Čtvrtníček podržel nahoře míč, zakombinoval s Caletkou a Horákem, který přesným pasem do křídla vysunul do úniku Repčeka, ten si počkal na sprintový náběh Caletky, naservíroval mu na přední tyč a Caletka rozradostnil početnou kulisu podruhé - 2:0. Baťov vrhl všechny síly do útoku, jak to tak však bývá skórovat jsme mohli spíše my, protože brejkových šancí bylo hodně. V asi té největší vybídl Nezval ke skórování F. Kuču, ten však pro tentokrát branku nevstřelil. Do konce utkání se již skóre neměnilo a my tak připisujeme cenné tři body.

Baťov dnes předvedl sympatický výkon. Hrálo se vyrovnané utkání, které rozhodla první branka, kterou jsme dali zaplať pánbůh my. V pozici, kdy hrajeme dobře, ale nemáme body jsme byli letos nesčetněkrát, takže jsem rád, že jsme to zvládli především výsledkově. Nejen mě, ale i hráče potěšila solidně zaplněná tribuna. Můžeme se v klidu nadechnout, vyhodnotit si naši hru a připravit se na derby. Při vší úctě k důležitosti a k pikantnosti tohoto utkání však daleko víc koukám k utkání za dva týdny s Novým Jičínem. V Kozlovicích totiž můžeme jen překvapit a o to se pokusíme.