so 23. 3. 2024 10:00 @ Alšova ulice, MSŽD-U 15 sk. E, 15. kolo

Dobrý rozjezd U15 pokračuje

1.FC Viktorie Přerov : FC Třinec 4:1 (2:1)

Branky: Hagan, Dorazil, Jurečka, Večerka

Sestava: Tomeček - Dolejší, Hrubý, Švirk, Janda - Svozil (57' Jakubec) - Hagan (57' Nádvorník), Dorazil (57' Sedláček), Žák (70' Keiling), Jurečka - Večerka (70' Steffan)

Konečně doma. Po létech strávených v různých azylech jsme snad na trvalo zakotvili doma. Na "Golfu" jsme přivítali dalšího těžkého soupeře, Třinec. Ten v minulém kole prohrál jen nejtěsnějším rozdílem v Porubě a tak jsme byli zvědaví na toto mini srovnání. Dopadlo skvěle.

Do zápasu jsme vlétli jako uragán. Soupeř sice již ve 2´ zahrával trestný kop, ale střela šla vedle. Z následného protiútoku jsme si vytvořili první šanci. Dorazil poslal kolmici na Večerku, jenž šel sám na gólmana, udělal mu kličku, jenže střela trefila pouze boční síť. O minutu později již bylo veselo. Večerka vystihl malou domů, přihrál Haganovi a jeho střela skončila v síti, 1:0. Byli jsme i dál aktivní. Večerka vybojoval míč, opět přihrál Haganovi, ale jeho střela tentokrát o vlas minula zadní tyč. Na míč nedosáhl ani dobíhající Jurečka. Ve 13´ po mezihře vzadu přišel pas na Jurečku. Ten potáhl míč po lajně, uvolnil Večerku, jenž ve vyložené šanci minul bránu. Jak se to má dělat předvedl za okamžik Dorazil. Navedl si za vápnem míč a jeho přízemní střela zapadla k tyči, 2:0.

Patnáct minut a dost. Asi jsme si řekli, že to stačí a přestali jsme hrát. Soupeř toho dokonale využil. První varování přišlo v 18´. Nákop hostí na naši polovinu, míč propadl za obranu a hostující útočník udělal kličku Tomečkovi. Naštěstí jeho střela šla jen do boční sítě. Ve 30´ už bylo zle. Další dlouhý míč, zaváhání Švirka, faul a penalta. Tu sice |Tomeček vyrazil, jenže jsme zaspali a na dorážku už byl krátký, 2:1. Branka nás probrala z letargie. Těsně před koncem první půle jsme mohli vrátit dvoubrankové vedení. Večerka přihrál Haganovi, bohužel, ten sám před gólmanem přestřelil. První dějství tak skončilo 2:1.

Druhá půle už nebyla tak výživná, jako ta první. Do šance jsme se dostali až po dvaceti minutách. Sedláček připravil šanci Jurečkovi, ale jeho střela měla opačnou faleš a minula zadní tyč. Dobíhající Nádvorník byl na dorážku krátký. Jurečka si vše vynahradil o pět minut později. Využil výhody po faulu na Večerku, pohrál si s obránci, dostal se do vápna, udělal kličku gólmanovi a uklidil míč do prázdné, 3:1. Za tři minuty jsme udeřili z levé strany. Dolejší vyvezl míč, přihrál Nádvorník a ten se dostal do vápna. Tam dal pod sebe Večerkovi a ten s pomocí tyče zvýšil na 4:1. Bylo hotovo. Poslední slovo měl Tomeček, když se musel hodně natáhnout, aby poslal střelu z dálky pod břevnu na roh. Z tohoto mráčku už nezapršelo a tak konečný výsledek zněl 4:1.

Spokojenost hlavně z výsledkem. Ve hře to ještě stále skřípe, hlavně stopeři dnes podcenili dlouhé nakopávané míče, ale nakonec jsme to ustáli. Je dobré, že tyto těžké zápasy zvládáme i tak. Dva těžcí soupeři na úvod, dvě výhry. Snad jsme se dnes dobře naladili na Velký pátek, kdy toto trio náročných zápasů zakončíme v Bílovci. Tam se asi zítra vyrazím podívat na zápas Bílovec : Poruba. Bude to určitě dost poučné a získané informace se budou hodit. Za dnešek všem opět díky. Golf je pokřtěn výhrou a snad to tak zůstane až do konce sezóny.